Jak długo trzeba czekać na wizytę u lekarza?
Zdrowie

Jak długo trzeba czekać na wizytę u lekarza?

Kraków nie szczyci się ilością czasu oczekiwanego na wizytę u danego specjalisty. Kolejki są naprawdę długodystansowe. Bywa i tak, że szybciej można się dostać do innych placówek medycznych, aniżeli lekarzy, pracujących na NFZ. Osoby zainteresowane tego typu wizytami powinny rozeznać się do jakich lekarzy należy dłużej czekać, a których najkrócej.

Dłuższy czas oczekiwania

W Krakowie na wizytę do neurologa trzeba będzie zaczekać 46 dni. Na taką wizytę można udać się do Szpitala Specjalistycznego im. L. Rydygiera, Niepublicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Spec-Medic”, Med-Skarpy oraz Krakowskiego Centrum Rehabilitacji i Ortopedii. Na rezonans magnetyczny będzie trzeba poczekać nieco dłużej, bo około 76 dni. Takie badanie można wykonać w Centrum Medycznym Ujastek, Lux-Medzie, Centrum Medycyny Profilaktycznej oraz w Zakładzie Rentgena i Usg – Wyrobek. Na wizytę u dermatologa trzeba poczekać 20 dni. Na tą wizytę można udać się do Specjalistycznej Poradni Dermatologicznej, Promedu, „Złotej Jesieni” oraz Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Na wizytę do gastroenterologa będzie trzeba zaczekać 117 dni, do hematologa 60 dni, a do endokrynologa 152 dni. Na badanie zaćmy należy poczekać 67 dni.

Jak długo trzeba czekać na wizytę u lekarza?

Krótszy czas oczekiwania

W Krakowie od razu, bez czekania można udać się na tomografię. Można ją wykonać w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. Św. Ludwika, Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym, Scanmedzie oraz w Zakładzie Rentgena i Usg – Wyrobek. Nie trzeba również czekać na wizytę u kardiologa, reumatologa oraz ortopedy. Osoby, potrzebujące konsultacji kardiologicznej mogą skorzystać z usług Podgórskiego Zespołu Specjalistycznej Opieki Zdrowotnej „Amimed”, JCM, Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej – Centrum Medyczne Piast oraz w Zespole Przychodni Specjalistycznych Diab-End-Cor. Do urologa trzeba czekać 12 dni. Osoby, potrzebujące konsultacji u laryngologa czy dentysty zostaną przyjęci od ręki, do okulisty w  zaledwie jeden dzień, a do alergologa w 4 dni.

Zobacz więcej podobnych postów