Coraz większe utrudnienia związane z przebudową Łagiewnickiej
Kraków

Coraz większe utrudnienia związane z przebudową Łagiewnickiej

Prace remontowe trasy Łagiewnickiej ciągle trwają. Widoczne są już postępy, jakie poczynili robotnicy. Teraz prace skupiają się na przeniesieniu Wilgi do nowego koryta, co jest konieczne po to, by można było utworzyć drogę na określonym terenie. Mieszkańcy skarżą się na coraz większe utrudnienia, ponieważ jest coraz więcej błota na ulicach, pochodzącego z kół samochodów wyjeżdzających z budowy.

Problemy mieszkańców

Mieszkańcy rejonu remontowanego skarżą się na błoto, które przedostaje się na ich ulice, samochody, a nawet domy. Apelują do inwestora budowy, by na bieżąco dbał o czystość pojazdów. Głównie chodzi o to, by przed wyjazdem z budowy myte były koła samochodów ciężarowych. Niestety takich działań nie podjęto, co przynosi wiele utrudnień okolicznym mieszkańcom. Najwięcej zabłoceni występuje na ul. Zbrojarzy i Ludwisarzy, a także pobliskim im ulic. Inwestorzy, którzy podjęli się remontu Trasy Łagiewnickiej zapewnili, że zrobią wszystko, by zmniejszyć utrudnienia. Ich zdaniem na bieżąco trwają prace czyszczarek ulic oraz, iż zamontowano specjalne urządzenia, które automatycznie dokonują czyszczenia kół i pojazdów. Niestety to nie przynosi żadnego pozytywnego efektu, zdaniem mieszkańców, ponieważ czyszczarki polewają ulice wodą, co potęguje jeszcze większe błoto. Zamiast je niwelować, powstaje jeszcze większy problem.

Coraz większe utrudnienia związane z przebudową Łagiewnickiej

Finalizacja prac budowalnych

Mieszkańcy martwią się, że utrudnienia te znacznie się przedłużą, ponieważ nowe informacje podają, że budowa Trasy Łagiewnickiej ma zostać sfinalizowana dopiero pod koniec 2021 roku, a nie jak wcześniej planowano pod koniec 2020 roku. Inwestorzy starają się uspokoić mieszkańców, że w ostatnim roku prace będą miały charakter głównie wykończeniowy. Na inwestycję składa się nowa droga o dystansie 3,5 km, w którym znajdować się będą pięć tuneli 2,3 km, ciągnącej się od ul. Grota Roweckiego do skrzyżowania ulic Witosa, Halszki i Beskidzkiej. Prace obejmują także tworzenie nowej linii tramwajowej, rozpoczynającej się od pętli na Kurdwanowie pod terenem Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i św. Jana Pawła II, do ulicy Zakopiańskiej.

Zobacz więcej podobnych postów