Ile kosztuje parking na lotnisku w Krakowie?
Kraków

Ile kosztuje parking na lotnisku w Krakowie?

Lotnisko w Krakowie jest jednym z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych w Polsce. Wiele osób z różnych powodów chce pozostawić na parkingu lotniskowym, samochód wylatując np. na wakacje. Jedną z największych obaw jest ta dotycząca ceny parkingu na lotnisku w Krakowie. Ile zatem kosztuje dobra pozostawienia na nim samochodu? Czy istnieją sposoby na ekonomiczne parkowanie i obniżenie ceny? Odpowiedzi na pytania wraz z podpowiedziami prezentujemy poniżej.

Ile kosztuje parking na lotnisku w Krakowie?

 

Strefa "Kiss & Fly" - postój krótkoterminowy

Pierwszym rodzajem postoju na lotnisku jest szybki postój w strefie "Kiss & Fly". Służy ona jedynie do zatrzymania się oraz wysadzenia i pożegnania osoby odlatującej. Teren, na którym możemy się zatrzymać, zlokalizowany jest pod terminalem. Po pobraniu biletu, pierwsze 10 minut jest darmowe, a każde rozpoczęte kolejne 10 minut to koszt 10 złotych.

 

Postój długoterminowy

Do parkowania długoterminowego służy na lotnisku w Krakowie parking wielopoziomowy oraz parkingi terenowe. Cena różni się o kilkanaście — kilkadziesiąt procent w zależności od tego, jaki wariant wybierzemy. Opcją tańsza jest parking terenowy a droższą parking wielopoziomowy. Cena na parkingach przy lotnisku jest adekwatnie wyższa do długości parkowania. Pierwsza doba parkowania na parkingu wielopoziomowym kosztuje 100 złotych. Każda kolejna to dodatkowo 20 złotych więcej. Aby zatrzymać się na parkingu przed lotniskiem w Krakowie na 7 dni, będzie kosztowało nas to 210 złotych. Każdy kolejny dzień kosztuje 10 złotych więcej. Parkując zatem na dwa tygodnie, zapłacić będziemy musieli na parkingu wielopoziomowym 280 zł.

Doba parkowania na parkingu terenowym to koszt 90 zł. Cena - jak w przypadku parkingu wielopoziomowego rośnie wraz z każdym kolejnym dniem. Koszt wynajmu miejsca parkingowego na 7 dni to koszt 150 złotych. Każda kolejna doba to dodatkowe 10 zł. Parkowanie zatem na parkingu terenowym na 14 dni kosztować będzie nas 220 złotych.

 

Wszystkie ceny oraz wyliczenia dotyczą oficjalnego parkingu Krakowskiego lotniska. Ceny na parkingach prywatnych wokół lotniska mogą być różne i są ustalane przez prywatnych właścicieli parkingu. Są to jednak nie współpracujące parkingi z lotniskiem, co warto wziąć pod uwagę, powierzając im swoje auto.

 

Zobacz więcej podobnych postów