Jak zabezpieczyć swoje mieszkanie przed smogiem w Krakowie?
Kraków

Jak zabezpieczyć swoje mieszkanie przed smogiem w Krakowie?

Kraków to oprócz bogatej historii duża ilość smogu i zanieczyszczeń. W mieście tym jest to na tyle poważny problem, iż jego mieszkańcy muszą zmagać się ze smogiem na co dzień — nawet we własnych mieszkaniach. Istnieje jednak kilka sposobów, aby ograniczyć wdzieranie się zanieczyszczeń do naszego domu oraz podnieść jakość powietrza, które się w nim znajduje. O sposobach skutecznej ochrony mieszkania w Krakowie przed smogiem poniżej.

Jak zabezpieczyć swoje mieszkanie przed smogiem w Krakowie?

 

Szczelne okna

Podstawą ochrony naszego mieszkania od smogu w Krakowie są szczelne okna. Te powinny być nowoczesnego typu oraz w pełni sprawne. Jeśli mamy wątpliwości czy okna są rzeczywiście szczelne, warto poprosić o przegląd okien serwis. Jeśli nie posiadamy takich okien, zdecydowanie w pierwszej kolejności warto rozważyć zakup nowych, jako inwestycję w czyste domowe powietrze. Bez szczelnych okien kolejne sposoby walki ze smogiem nie mają zbyt dużego sensu. Wiele osób nie wie również, że nowoczesne okna przeważnie mają tryb zimowy. Jest on prosty do aktywowania i polega na przekręceniu w odpowiedni sposób - o 90 stopni śruby — zatrzasku przy klamce. Powoduje to, że okna dociskają się do ramy po zamknięciu z większą siłą i są szczelniejsze.

 

Oczyszczacz powietrza

Kolejnym bardzo skutecznym sposobem na podniesienie jakości powietrza w naszym Krakowskim mieszkaniu jest zastosowanie oczyszczaczy powietrza. Na rynku znajdziemy wiele takich urządzeń. Są one różnych marek, mają zastosowanie w mieszkaniach o różnej powierzchni maksymalnej oraz posiadają filtry np. redukujące duże cząstki stałe jak kurz czy mikroskopijne zanieczyszczenia. Z pewnością efektywny oczyszczać podniesie jakość powietrza w naszym domu.

 

Rośliny w domu

Bardzo dobrym sposobem na dbanie o czyste powietrze naszym mieszkaniu jest umieszczenie tam kilku roślin. Niektóre z nich mają zdolność filtrowania powietrza, wpływają pozytywnie na redukcję pola elektromagnetycznego oraz wytwarzają tlen. Do najbardziej przydatnych roślin w domu należą m.in. paproć, epipremnum złociste czy skrzydłokwiat. Sposób ten jest też jednym z najbardziej niedocenianych i bagatelizowanych przez wiele osób, a pomijanie roślin jest niezwykle krzywdzące dla samych roślin, które są silnym sprzymierzeńcem walce z powietrzem niskiej jakości.

Zobacz więcej podobnych postów