Dlaczego warto uczyć dzieci języka angielskiego?
Nauka i edukacja

Dlaczego warto uczyć dzieci języka angielskiego?

Praktycznie każdy rodzic ma świadomość tego jak ważna jest dla jego dziecka znajomość języków obcych. Zwykle najczęściej wybieranym językiem do nauki jest język angielski. Nawet współcześnie, gdzie dostęp ma się do wielu różnych języków to nadal pozostaje w czołówce najczęściej wybieranych języków. Nic więc dziwnego, ponieważ to język najbardziej standardowy na całym świecie. Jakie więc wyróżnia się zalety nauki języka angielskiego już od wczesnego dzieciństwa? Oto kilka istotnych przykładów.

Poszerza horyzonty

Biegłe posługiwanie się językiem angielskim pozwala znacznie poszerzyć horyzonty dziecka. Warto mieć tego świadomość, że język angielski to nie tylko gramatyka i słownictwo, to szansa na poznanie innych kultur, tradycji oraz różnych punktów widzenia. Posługiwanie się angielskim otwiera dzieciom furtkę do szerszego świata, dużo dalej poza Polskę. Ponadto dzieci mogą oglądać ulubione ekranizacje bajek czy powieści w oryginale, co jest bardziej ekscytujące niż słuchanie głosu jednego lektora.

Lepsze funkcjonowanie w Internecie

Najczęściej, by czegoś się dowiedzieć zaglądamy w Internet. 80% treści znajdujących się w sieci jest właśnie w języku angielskim, wiele z nich nie posiada tłumaczenia w naszym rodzimym języku. Dziecko, które zna język angielski ma dostęp do znacznie większej wiedzy i różnego rodzaju wartościowych informacji.

Sprawniejsza nauka języków w szkole

Uczęszczanie na zajęcia językowe przed rozpoczęciem szkoły znacznie lepiej przygotuje dzieci do lekcji języka angielskiego, które czekają na nie w szkole. Tam nie ma tyle czasu i przestrzeni na to, by każdemu uczniowi poświęcić taką ilość czasu, jak odbywa się to na prywatnych kursach. Szkoła tradycyjna nie przykuwa tyle uwagi do mówienia, gdyż podstawa programowa wymusza swoje zobowiązania i tempo. W szkole językowej jest czas na nadrobienie zaległości, obszerne poznanie zagadnień i poświęcenie tyle czasu, by dziecko mogło swobodnie opanować wszystkie umiejętności.

Dlaczego warto uczyć dzieci języka angielskiego?

Łatwiejsze nawiązywanie międzynarodowych znajomości

Język angielski pozwala na nawiązywanie kontaktów z dziećmi nie tylko z Polski, ale i całego świata. Będąc na wakacjach z rodzicami za granicą czy podczas zagranicznych wymian szkolnych, a nawet w Internecie nie będą czuły się wyobcowane. Będą potrafiły nawiązać nowe znajomości i rozmawiać swobodnie. Nie ma chyba lepszego treningu dla dzieci jak rozmowa po angielsku z innymi rówieśnikami.

Nauka od wczesnych lat dzieciństwa

Mówi się, że im wcześniej rozpocznie się naukę języka angielskiego, tym lepiej dla dziecka. Plastyczność mózgu małych dzieci jest nieporównywalna do tej już w późniejszym wieku szkolnym. Dzieci, które miały styczność z angielskim od najmłodszych lat nie mają bariery językowej. Ponadto mają znacznie lepszy akcent i pozytywne nastawienie do tego języka, gdyż kontakt z nim mają od najmłodszych lat, więc jest to dla nich bardzo naturalne. Jest to jedna z lepszych inwestycji jaką można dać swoim pociechom na start w dorosłe życie.

Artykuł powstały we współpracy ze szkołą językową Mr Brown - angielski dla dzieci kraków.

Zobacz więcej podobnych postów