Atrakcje dla dzieci w Krakowie
Kraków

Atrakcje dla dzieci w Krakowie

Oczywistym jest fakt, że każda podróż z dziećmi jest bardziej wymagająca. Rodzice są odpowiedzialni za swoje pociechy, nie tylko w kwestii bezpieczeństwa. Powinni również zapewnić im możliwie najlepsze rozrywki, aby nie nudziły się szybko i wspominały wyjazd bardzo miło. W Krakowie jest to jak najbardziej możliwe, wystarczy zapoznać się z kilkoma poniższymi propozycjami.

Kraków - atrakcje dla najmłodszych turystów

Na magię Krakowa ma wpływ wiele czynników, spośród których wskazuje się architekturę, bogatą historię miasta i obecność wielu pomników polskiej historii. Kraków przyciąga do siebie mnóstwo osób, w tym dzieci, a dla nich powstało naprawdę wiele ciekawych miejsc. Najmłodszym z pewnością spodoba się podobizna Smoka Wawelskiego, czy wnętrze Smoczej Jamy, ale nie powinno się oferować im dłuższych spacerów. Warto zaplanować wyjazd na termin, kiedy w mieście odbywa się coroczna Parada Smoków, podczas której nie brakuje pokazów fajerwerków i innych efektów specjalnych. W wydarzeniu często biorą udział dzieci, wraz z wykonanymi własnoręcznie smokami, a zwieńczeniem jest zorganizowany na wysokim poziomie piknik.

Atrakcje dla dzieci w Krakowie

Dzieci nie będą się nudziły

Nieco bardziej oddalone od Starego Miasta jest Centrum Szkła i Ceramiki, w którym odbywają się pokazy ręcznego formowania szkła. Równie dużą popularnością cieszy się Centrum Nauki i Zabawy Klockoland, znajdujące się tam budowle z klocków LEGO powstały w ilości 50. Są one tym bardziej atrakcyjne, że większość z nich jest interaktywna i składająca się nawet w kilku tysięcy klocków. Odwiedzające Centrum dzieci mogą więc sterować robotami i korzystać z wielu ciekawych urządzeń. Kolejnym przystankiem dla rodzin z dziećmi może być Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, park funkcjonuje na świeżym powietrzu w okresie od kwietnia do października. Jest to jedna z części Muzeum Inżynierii Miejskiej. Dzieci mogą korzystać tam z interaktywnych instalacji, które skutecznie pobudzają ich wyobraźnię i zdolności motoryczne. Co najważniejsze - nie znudzą się i spędzą w miły sposób czas.

 

Zobacz więcej podobnych postów