Na czym polega technologia krakingu statycznego?
Kraków

Na czym polega technologia krakingu statycznego?

W dzisiejszych czasach do prac związanych z renowacją rur, kanałów czy kanalizacji chętnie wykorzystuje się nowoczesne metody bezwykopowe. Ich ogromną zaletą jest to, że są bezinwazyjne, dzięki temu struktura nawierzchni pozostaje nienaruszona. Takie rozwiązanie sprawdza się szczególnie w obszarach silnie zurbanizowanych oraz wszędzie tam gdzie musi być zapewniona ciągłość ruchu zarówno ulicznego, jaki i torowego.

Technologia krakingu statycznego.

Jedną z technologii wykorzystywanych przy bezwykopowej renowacji sieci wodociągowej jest kraking statyczny. Kraking statyczny umożliwia wymianę starego rurociągu na instalacje o średnicy takiej samej, mniejszej lub większej. Warto dodać, że w przypadku tego rodzaju metody uszkodzony rurociąg może zostać rozkruszony w gruncie lub wydobyty kawałek po kawałku z tunelu na zewnątrz. Metoda ta ma naprawdę wiele zalet. Ważną zaletą kraking statycznego jest np. ograniczony wpływ na środowisko naturalne. Można, więc z całą pewnością stwierdzić, że metoda ta przyczynia się do ochrony środowiska, ponieważ przy jej wykorzystaniu znacząco zredukowany zostaje negatywny wpływ oddziaływania na otoczenie. Ponadto bezwykopowe metody renowacji rurociągów w przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań nie są przyczyną utrudnień oraz nie zakłócają normalnego funkcjonowania miasta i komunikacji. Nie generują, zatem wysokich kosztów społecznych. Co ważne w przypadku krakingu statycznego nie trzeba czyścić starego kanału przed jego wymianą, a nową rurę można poprowadzić trasą starej, a więc wykorzystywane zostają istniejące już trasy rurociągowe. Warto również zaznaczyć, że po zakończeniu prac nowo powstały kanał zapewnia wymaganą wydajność hydrauliczną, a przy tym nie ma konieczności odtwarzania powierzchni takich jak np.: drogi, chodniki czy torowiska.

Na czym polega technologia krakingu statycznego?

Oferta firmy Les-Gaz.

Bezwykopową renowacją rur przy wykorzystaniu technologii krakingu statycznego zajmuje się firma Les-Gaz. Jest to przedsiębiorstwo, które jest wysoko cenione na rynku usług budowlanych. Firma ta w swojej ofercie posiada także takie usługi takie jak np.: wiercenie w betonie, przewierty horyzontalne czy instalacje: wodne, kanalizacyjne, gazowe oraz centralnego ogrzewania. Firma Les-Gaz do wykonywania prac związanych z renowacją rur, kanałów i kanalizacji wykorzystuje urządzenie o nazwie: Port Burst. Szczegółowe informacje na temat bezwykopowej renowacji rurociągów odnajdziemy na stronie internetowej firmy: http://lesgaz.com/renowacja-rur.html. Jeżeli mamy w planach prace związane z renowacją rurociągów to naprawdę warto skorzystać z usług tej właśnie firmy. Co zyskamy w takiej sytuacji? Przede wszystkim: szybki czas realizacji usługi, satysfakcjonującą cenę oraz rzetelnie i solidnie wykonaną prace. Warto zaznaczyć, że firma Les-Gas gwarantuje najwyższą jakość świadczonych usług, a dzięki temu, że używany przez nią sprzęt do renowacji rurociągów jest niewielkich rozmiarów prace mogą zostać wykonane nawet w studzienkach kanalizacyjnych czy niedużych pomieszczeniach lub piwnicach.

Zobacz więcej podobnych postów