Wielka Parada Smoków w 2021 roku.
Kraków

Wielka Parada Smoków w 2021 roku.

2020 rok to rok, w którym Teatr Groteska miał swój ważny jubileusz. To właśnie wtedy minęło 75 lat działalności teatru. W 2020 roku miała zostać zorganizowana uroczysta 20. Wielka Parada Smoków, niestety wspólne, huczne świętowanie ze względu na pandemię koronawirusa nie było możliwe. Czy zatem w tym roku Wielka Parada Smoków będzie mogła się odbyć?

Jak do tej pory wyglądała Wielka Parada Smoków w Krakowie?

Wielka Parada Smoków to jedna z cyklicznych imprez organizowanych w Krakowie. Inicjatorem Wielkiej Parady Smoków jest Teatr Groteska. Co roku to Wielkie Widowisko Plenerowe cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców Krakowa, jak i odwiedzających to miasto turystów. Do tej pory było to wielkie, hucznie obchodzone dwudniowe smocze święto, które gromadziło smoczych entuzjastów nie tylko z Polski, ale i z całego świata. Dotychczas impreza ta organizowana była w okolicach 1 czerwca, czyli dnia, w którym obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka. To właśnie w tym czasie atmosfera Krakowa zmieniała się nie do poznania, a tysiące widzów mogło podziwiać wspaniałe własnoręcznie wykonane smoki o różnych kolorach, kształtach i rozmiarach. Warto dodać, że były to zarówno smoki pływające jak i te unoszące się w powietrzu. Podczas tej popularnej imprezy odbywał się Smoczy Piknik Rodzinny z licznymi konkursami i koncertami, a także z festynem rycerskim.

Wielka Parada Smoków w 2021 roku.

Wielkie Widowisko na Wiśle – czy w 2021 roku będziemy mogli zobaczyć Wielką Paradę Smoków?

Jak zapewniają przedstawiciele Teatru Groteska w 2021 roku Wielka Parada Smoków odbędzie się. Ze względów na obecną sytuacje związaną z SARS-CoV-2 nie będzie ona zorganizowana w takim samym kształcie jak do tej pory. Jednak organizatorzy informują, iż w miarę możliwości przygotują dla fanów Wielkiej Parady Smoków wyjątkowe i niepowtarzalne widowisko. Szczegóły Wielkiego Widowiska na Wiśle poznamy już niebawem. Choć Wielka Parada Smoków w tym roku będzie miała nieco inną formę i odbędzie się w innym terminie z pewnością zachwyci wiele osób.

Zobacz więcej podobnych postów