Gdzie warto pójść na spacer w Krakowie?
Kraków

Gdzie warto pójść na spacer w Krakowie?

Kraków jest niezwykle bogatym i ciekawym miejscem pod względem stylowych uliczek i ciekawych lokalizacji. Posiada też wiele miejsc, w których możemy spacerować, odprężać się czy po prostu napawać się urokiem miasta. Gdzie zatem warto pójść na spacer w Krakowie? Odpowiedzi na to pytanie wraz z przydatnymi poradami udzielamy poniżej.

Gdzie warto pójść na spacer w Krakowie?

 

Muzeum Lotnictwa Polskiego

Pierwszym miejscem, gdzie warto pójść spacer, jest Muzeum Lotnictwa Polskiego. Jest to duży otwarty teren, na którym znajduje się wiele samolotów, które wyszły już użytku. Choć nie są to najnowsze modele, z pewnością spacerowanie pośród nich i możliwość ich dotknięcia sprawią, że spacer nie będzie nudny — a długi i ciekawy. Muzeum znajduje się na Al. Jana Pawła II i jest polecany przez wiele osób. Warto wybrać się tam nawet nie będąc fanem samolotów, gdyż z pewnością zakochamy się w nich na miejscu.

 

Ogród Botaniczny

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego jest kolejnym miejscem wartym uwagi i osobistego odwiedzenia. Idealnie sprawdzi się podczas spacerów. Posiada wiele ławeczek, na których możemy odpocząć oraz wiele różnego rodzaju okazów botanicznych. Alejki, którymi będziemy spacerowali, pozwalają przenieść się niczym do dżungli. Ogród znajduje się w Krakowie i nie musimy spędzać wielu godzin, aby do niego dotrzeć. Dla wielu mieszkańców piesze dotarcie do niego będzie też łatwe. Wybór tego miejsca na spacer to również możliwość odcięcia się od szybkiego trybu życia i zgiełku miasta.

 

Uliczki Krakowa

Miejscem, które jest obowiązkowym punktem i propozycją na spacer w Krakowie są urokliwe uliczki miasta. Odchodzą one w każdym kierunku od Rynku Głównego i mają jedyny w swoim rodzaju niepowtarzalny charakter. Spacerować nimi możemy przez wiele godzin, nie oddalając się przy tym od Rynku. Wśród uliczek zlokalizowanych jest wiele różnego rodzaju restauracji czy bistr, w których możemy wypić kawę czy odpocząć podczas spaceru. Na spacer uliczkami Krakowa zdecydowanie warto wybrać się wieczorem, gdy ich urok jest najbardziej okazały.

Zobacz więcej podobnych postów