Mniej znane muzea krakowskie
Kraków

Mniej znane muzea krakowskie

Muzeum Narodowe, Fabryka Schindlera, podziemia Sukiennic to miejsca, które z pewnością zna każdy, kto odwiedził kiedykolwiek Kraków. W mieście znajdują się również mniej znane muzea, które warto odwiedzić. Wystawy są doskonałą formą rozrywki dla każdego, niektóre są dedykowane dorosłym, inne również dzieciom.

Mniej znane muzea krakowskie

Muzea w Krakowie, o których nie każdy wie

Na uwagę zasługuje między innymi Muzeum Pinballa, zlokalizowane w Krakowie przy ul. Stradomskiej 15. Jest to miejsce, które przywołuje w pamięci popularną kiedyś rozrywkę młodzieży, zanim świat zdominowały komputery. Charakterystyczne automaty były oblegane, pozwalały na wdrożenie do codzienności nieco zdrowej rywalizacji. Przy Alei Zygmunta Krasińskiego znajduje się Muzeum Witrażu, które powinno się również odwiedzić, ponieważ stanowi pewnego rodzaju kontynuację działalności Krakowskiego Zakładu Witrażów. To nieoceniona forma rozrywki dla dorosłych i dzieci, dla tych drugich prowadzone są nawet specjalne warsztaty. Być może będzie to początkiem nowej pasji, zainteresowań, a w przyszłości pomysłu na biznes. Kolejnym punktem na mapie Krakowa jest Muzeum Farmacji, które zachwyca swoją wyjątkową urodą, aby je zwiedzić, należy wybrać się na ul. Floriańską 25. Zdecydowanie największe wrażenie robią wyjątkowe meble z zawartością, które dokładnie ukazują realizm warunków pracy dawnych aptekarzy. Muzeum zajmuje powierzchnię aż pięciu pięter, dlatego można tam spędzić wystarczająco dużo wolnego czasu i wyjść stamtąd z wieloma ciekawymi informacjami. Miejscem, do którego powinno się udać z dziećmi jest Muzeum Obwarzanka, w którym można spróbować nie tylko świeżego wypieku, ale również nauczyć się tradycyjnej receptury.

Ciekawość świata, a zwiedzanie muzeów

Zwiedzanie muzeów nie kojarzy się już nudnymi punktami wycieczek szkolnych, jest wprost przeciwnie, ponieważ można z nich wynieść wiele ciekawostek. Osoby zwiedzające Kraków zdecydowanie powinny zapoznać się z mapą najciekawszych miejsc, w czym może pomóc strona https://krakowculture.pl/dziedziny/muzea/. Poza tym warto skusić się na odwiedzenie miejsc mniej popularnych, na przykład Muzeum Kata Kanciora, które jest idealnym punktem dla miłośników mocnych wrażeń. Możliwe jest poznanie tajników fachu kata oraz historię jego początków – to przykład ciekawej lekcji. Osobom ciekawym świata poleca się ponadto zwiedzenie Centrum Szkła i Ceramiki, w którym odbywają się pokazy wśród rozgrzanego szkła. Za przekazywanie niezbędnej wiedzy odpowiedzialni są hutnicy, są nie tylko sympatyczni, ale również mają ogromny zasób informacji z pierwszej ręki. Poznaje się między innymi sekrety ich ciężkiej pracy, istnieje możliwość sprawdzenia swoich umiejętności – koniecznie z pomocą specjalistów. Podróże w czasie w Krakowie są możliwe dzięki wizycie w Kamienicy Hipolitów stanowiąca żywy przykład historii, który przetrwał do dziś. Chcąc zobaczyć ważne dzieła sztuki, figurki, a także mumie  warto odwiedzić Galerię Sztuki Starożytnej, dzięki niej przybliża się odległe czasy, znane wyłącznie z książek i lekcji historii.

Zobacz więcej podobnych postów