Gdzie wybrać się na spacer w okolicach Krakowa?
Kraków

Gdzie wybrać się na spacer w okolicach Krakowa?

Kraków to nie tylko Rynek, Stare Miasto czy uliczki w centrum. Oprócz tych miejsc istnieją też ciekawe miejsca w okolicach Krakowa, które możemy odwiedzić specjalnie lub wybrać się na krótki spacer mieszkając blisko nich na co dzień. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych propozycji miejsc, gdzie wybrać się na spacer w okolicach Krakowa.

Gdzie wybrać się na spacer w okolicach Krakowa?

 

Wieliczka

Pierwszym miejscem, w które możemy odwiedzić i udać się tam na spacery jest Wieliczka. Samo miasto posiada niezwykle przepiękny rynek oraz park. Jeśli spacer po nich dobiegnie końca, możemy “przenieść się na inny poziom” i to dosłownie. Wieliczka słynie oczywiście z kopalni soli, a po jej korytarzach spacer może być dodatkowo niezwykle ekscytujący i ciekawy. Choć Wieliczka może wydawać się zbyt oczywista, warto jednak zwiedzić dokładnie tę lokalizację, spacerując po niej, a nie przemierzając jedynie trasę z parkingu czy przystanku do kopalni.

Opactwo w Tyńcu

Tyniec to malowniczo położona lokalizacja. Znajduje się ok. 10 km od Krakowa. Klasztor położony na wapiennych wzniesieniach, a spacer w jego okolicy to idealny pomysł na spędzenie wolnego czasu. Dojazd do klasztoru jest prosty, a spacerowanie po tej okolicy pozwala obcować z naturą. Oprócz samego spacerowania możemy również zagościć w opactwie oraz zwiedzić historyczne miejsce.

Ojcowski Park Narodowy

Dla osób, które uwielbiają przyrodę oraz obcowanie z nią idealnym miejsce na spacery będzie Ojcowski Park Narodowy. Jest on położony ok. 15 km. od Krakowa. Miejsce to przypadnie do gustu szczególnie spacerowiczom, którzy lubią piesze wycieczki czy zwiedzanie nieco trudniejszego terenu. Oprócz spaceru możemy zorganizować też rodzinny wypad, który będzie nieco dłuższy.

Park i Dwór w Mogilanach

Jednym z ciekawych miejsc w okolicach Krakowa jest Dwór w Mogilanach. Jest to miejsce wraz z parkiem kilkanaście kilometrów na południe od Krakowa. Dojazd zajmuje jedynie ok. 30 minut i warto poświęcić ten czas na dotarcie do tej lokalizacji. Sam dwór obecnie jest zamknięty i nie można go zwiedzać, jednak możemy zobaczyć go z zewnątrz. Spacerować za to możemy w szpalerze 200-letnich grabów. Miejsce to idealnie nadaje się również na sesje zdjęciowe “w plenerze” lub na spacer z dziećmi, które mogą bezpiecznie się wyszaleć.

 

Zobacz więcej podobnych postów