Jak wygląda transport kwiatów?
Kraków

Jak wygląda transport kwiatów?

Przewóz kwiatowy dokonywany jest za pośrednictwem specjalistycznych samochodów typu chłodnia, czy izoterma. Tak zwykle wygląda transport w pocztach florystycznych takich jak np. Krakow.Telekwiaciarnia.pl. Kwiaty potrzebują niskiej temperatury podczas przewozu oraz konieczna dla nich jest ochrona przed warunkami atmosferycznymi. Są kwiaty, które dobrze znoszą podróż samochodem. Do takich należą tulipany, goździki, gerbery czy chryzantemy. Nie każde kwiaty tak dobrze sobie radzą, zatem trzeba wiedzieć jak powinien być zorganizowany ich transport, by dotarły do odbiorcy w nienaruszonym stanie.

Przygotowanie kwiatów do drogi

Dostawcy kwiatów głównie zajmują się samym przewozem. Jest jednak kilka czynności, które muszą zostać wykonane zanim kwiaty wylądują w samochodzie. Do nich należy podcięcie łodygi. Kluczową rolę w tej czynności odgrywa czas, w jakim kwiaty będą podróżowały. Kwiaty, które mają pokonać długą trasę muszą zostać podcięte we wczesnej fazie pąka.

Ogromnie ważne jest także przygotowanie samochodu do podróży kwiatów. W samochodzie nie mogą się znajdować pozostałości po wcześniejszym transporcie. Trzeba go dobrze i porządnie wysprzątać, zanim znajdą się w nim kwiaty.

Jak wygląda transport kwiatów?

Transport kwiatów

Firmy zajmujące się przewozem kwiatów np. https://krakow.telekwiaciarnia.pl doskonale wiedzą, że opakowanie dla kwiatów jest uwarunkowane głównie przez jego rodzaj oraz wymagań podczas podróży. Kwiaty cięte z zasady można przewozić bez dostępu do wody. Muszą być one jedynie zabezpieczone za pomocą folii polietylenowej, która chroni przed utratą wilgoci. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich gatunków kwiatów. Przykładem są storczyki, które potrzebują umieszczenia w fiołkach z wodą.

Dostawcy kwiatów doskonale wiedzą, które kwiaty potrzebują określonych warunków, a które nie oraz jakiego typu zabezpieczenia potrzebują podczas transportu. Osoby, które zajmują się transportem roślin powinny przekazać informacje, że kwiaty potrzebują stopniowego przyzwyczajania do nowej temperatury. Nie można kwiatów z chłodni od razu wystawić na słoneczne miejsce, gdyż mogą one doznać szoku termicznego.

Niezbędny sprzęt do przewozu kwiatów – wózki duńskie

Wózki duńskie określane są mianem standardu w branży ogrodniczej. Nie raz można je było spotkać w różnych sklepach ogrodniczych lub marketach, które zajmują się sprzedażą artykułów domowych czy ogrodniczych. Często są także nazywane po prostu wózkami ogrodniczymi albo wózkami CC. Przymiotnik „duńskie” pochodzi po prostu od firmy, która jako pierwsza wykorzystała ten sposób przewożenia kwiatów. Była to firma Containter Centrale, która założona została w latach 70. przez eksporterów i producentów kwiatów i roślin pochodzących z Dani. Przedsiębiorstwo to postawiło sobie za cel optymalizację transportu i ulepszenie łańcucha dostaw. Określenie CC oznacza pewien standard w branży ogrodniczej. Zwykle te wózki wyposażone są w cztery słupki i dwie półki i może udźwignąć do 450 kg ładunku.

 Zobacz więcej podobnych postów