Co warto zwiedzić w Krakowie
Kraków

Co warto zwiedzić w Krakowie

Kraków jest charakterystycznym miastem o wielu kulturach, wspaniałej lokalnej kuchni i pięknej architekturze, która nie pojawia się już w żadnym innym mieście. Co zatem zwiedzić, gdy jesteśmy na weekend w Krakowie?

Muzea

Jednym z najbardziej obleganych muzeów przez turystów jest Muzeum Krakowa. Zlokalizowane jest na Rynku Głównym, w podziemiach Sukiennic. Muzeum to powstało całkiem przypadkiem, gdy podczas prac rewitalizacyjnych nawierzchni Rynku Głównego zostały wykopane eksponaty z czasów średniowiecznych. ukazujących życie ówczesnych mieszkańców Krakowa. W tym czasie powstało wiele filmów oraz zdjęć ilustrujących przebieg tych prac. Dzięki temu do muzeum trafiły również różnego rodzaju eksponaty, a na podstawie tych wykopalisk można było stworzyć mapy położenia ówczesnych domów na Rynku. Muzeum to niezwykle przyciąga dzieci i młodzież, a to dzięki formie multimedialnej, która idealnie obrazuje czasy średniowiecza. Kraków jest pełen sztuki, co widać na każdym kroku. Jeżeli Kraków to dla ciebie źródło wiedzy i sztuki to trafiłeś idealnie. Na Rynku Głównym, nieopodal Muzeum Krakowa znajdziesz muzeum Jana Matejki. Znajduje się on na ulicy Floriańskiej i jest to rodzinny dom Matejki, w którym się urodził i żył. Muzeum to pełne jest jego sztuki nie tylko malarskiej, ale i rzeźb. Odwiedzając to miejsce, możesz zobaczyć, jak ten niezwykły artysta żył.
Co warto zwiedzić w Krakowie

Krakowski Kazimierz

Będąc w Krakowie, pamiętajmy o niezwykłej dzielnicy, jaką jest Kazimierz. Spacerując po jego ulicach, można wyczuć ten niesamowity klimat, który nadaje mu niezwykłego charakteru i myśli, że chce się więcej. Podczas spaceru można podziwiać niesamowitą architekturę nawiązującą do korzeni żydowskich, a podczas spaceru warto pójść szlakiem znajdujących się tam synagog, które z czasem zostały zamknięte, bądź przekształcone na inne użyteczności. Z pewnością Kraków jest miastem, do którego warto cyklicznie się wybrać, ze względu na ilość miejsc, które warto zwiedzić. Polecamy również spacer Plantami, gdzie również czeka na nas historia miasta.

Zobacz więcej podobnych postów