Wycieczka rowerowa z Krakowa do Ojcowa
Rozrywka

Wycieczka rowerowa z Krakowa do Ojcowa

Kraków to miasto, które naprawdę warto odwiedzić, ponieważ znajduje się tu wiele światowej klasy zabytków oraz bardzo dużo różnego rodzaju atrakcji i miejsc, które po prostu trzeba zobaczyć. Jeżeli zamierzamy zostać w Krakowie nieco dłużej to dobrym pomysłem może okazać się także zwiedzenie pobliskiej okolicy. Nieopodal Krakowa znajdują się, bowiem godne obejrzenia tereny.  Możemy do nich dotrzeć samochodem, autobusem, bądź, jeżeli jesteśmy fanami aktywnego spędzania wolnego czasu wówczas możemy zdecydować się np. wycieczkę rowerową.

Wycieczka rowerowa z Krakowa do Ojcowa.

                Wycieczka rowerowa z Krakowa do Ojcowa to doskonały sposób na spędzenie wolnego dnia. Do miejsca docelowego możemy dotrzeć na wiele sposobów.  Najpopularniejszą drogą jest zwłaszcza ta prowadząca przez trasę olkuską, czyli drogę nr 94 Kraków- Olkusz. Turyści często decydują się także na wycieczkę tak zwanym czerwonym Szlakiem Orlich Gniazd. Pierwsza trasa to odległość około 27 km, druga- 24 km. W pierwszym przypadku jedziemy asfaltowym poboczem. Druga trasa to natomiast propozycja dla osób, które lubią urozmaicone widoki oraz wolniejszą jazdę.

Wycieczka rowerowa z Krakowa do Ojcowa

Miejsce docelowe- Ojców.

                Ojców to niewielka miejscowość położona w powiecie krakowskim, na dnie Doliny Prądnika. Wieś ta znajduje się w centrum najmniejszego pod względem powierzchni Parku Narodowego w Polsce. Idealnym środkiem transportu do poruszania się po Ojcowie jest rower. Wybierając się na wycieczkę po udostępnionych szlakach rowerowych możemy zobaczyć najciekawsze atrakcje Doliny Prądnika. Ojcowski Park Narodowy to teren pełen przyrodniczych atrakcji. Turyści mogą podziwiać tu wapienne skały, z których słynie okolica. Do znanych atrakcji, które możemy zwiedzić w ten sposób nalezą między innymi: Brama Krakowska i źródełko miłości, ruiny zamku Kazimierza Wielkiego z II połowy XIV wieku, Kaplica na Wodzie. Ojców to naprawdę piękne miejsce warte odwiedzenia, a wybierając się tu na rowerze zyskujemy podwójnie, ponieważ podziwiamy malownicze widoki i aktywnie spędzamy czas.

Zobacz więcej podobnych postów