Gdzie szukać informacji o bankomatach w Krakowie?
Kraków

Gdzie szukać informacji o bankomatach w Krakowie?

Będąc w Krakowie przejazdem lub będąc świeżym mieszkańcem do końca nieznającym jeszcze okolicy często pojawia się myśl dotycząca tego, gdzie znajduje się najbliższy bankomat w dzielnicy czy nawet ulicy, w której aktualnie przebywamy. Wiarygodnym źródłem wiedzy na temat lokalizacji bankomatów dostępne są informacje na stronach poszczególnych banków. Przykładowo bank PKO BP na swojej stronie ma wyszczególnione, w których miejscach w Krakowie znajdują się firmowe bankomaty. Gdy firma bankomatu nie ma dla nas znaczenia wystarczy wpisać najbliższy bankomat, udostępniając swą lokalizację wówczas wyskoczą miejsca, do których najbliżej nam będzie do danego punktu. Innym, można powiedzieć najprostszym rozwiązaniem są aplikacje, które zostały stworzone do wyszukiwania bankomatów.

Wiedza, gdzie jest najbliższy bankomat ulokowana na stronie bankowej

Często osoby, posiadające rachunek bankowy w określonym banku wybierają opcję korzystania tylko i wyłącznie z bankomatów banku, w którym jest się klientem. W takiej sytuacji informacji dotyczącej dokładnej lokalizacji bankomatów danego banku należy czerpać z oficjalnej strony banku. Wystarczy wybrać miasto, w którym ukażą się miejsca ,w których umiejscowiony jest ich najbliższy bankomat. Takie rozwiązanie chroni przed pobieraniem prowizji, wynikającej z opłaty za korzystanie z bankomatu innego banku, aniżeli swojego.

Informacje zawarte w wyszukiwarce

Innym sposobem pozyskiwania informacji na temat lokalizacji bankomatów jest wyszukiwarka. Jest to opcja dedykowana osobom, dla których firma bankomatu nie ma znaczenia, ponieważ bezpłatnie mogą korzystać ze wszystkich bankomatów. Wystarczy udostępnić własną lokalizację, a następnie wpisać w wyszukiwarkę najbliższy bankomat i wyświetla się gdzie jest umiejscowiony oraz jak najlepiej do niego dotrzeć, jaką trasą.

Gdzie szukać informacji o bankomatach w Krakowie?

Aplikacje i wyszukiwarki, zajmujące się wyszukiwaniem bankomatów

Jest to bardzo dobry pomysł dla osób, które po raz pierwszy przyjechały do Krakowa i nie są jeszcze dokładnie zaznajomione z tym miastem. Posiadanie takiej aplikacji znacznie ułatwi sytuację, w której będziemy potrzebowali gotówki z bankomatu. Wystarczy tylko pobrać taką aplikację na telefon, a następnie wyszukać, gdzie położony jest najbliżej znajdujący się bankomat.

Przykładem takiej aplikacji jest BankomatyPL, która umożliwia dostęp do najbardziej świeżej bazy bankomatów, dzięki niej można dotrzeć do kilkunastu tysięcy takich punktów. Wyszukiwanie polega na wpisaniu nazwy banku, miasta lub określeniu punktu na mapie, w którym aktualnie się przebywa, a następnie następuje wyszukanie najbliżej znajdującego się bankomatu oraz podanie informacji dotyczącej miejsca i godzin, w których można z niego korzystać.

Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z wyszukiwarki bankomatów. To takiej należy wyszukiwarka ibankomaty.pl, która wyszukuje bankomaty ulokowane w całej Polsce, te bardziej znane oraz te mniej popularne. To bardzo przyjemna w obsłudze platforma, która podaje gdzie znajdują się najbliżej położone bankomaty w stosunku do lokalizacji użytkownika.

 

 

Zobacz więcej podobnych postów