7 wyjątkowych atrakcji dla całej rodziny
Kraków

7 wyjątkowych atrakcji dla całej rodziny

Kraków oferuje wiele atrakcji dla całej rodziny. Znajdują się w nim liczne zabytki, muzea, kawiarnie, restauracje i zielone parki z placami zabaw. Jeśli chcesz, możesz się wybrać z maluchem do ZOO, kina, aquparku lub na basen. 

Muzeum Inżynierii Miejskiej

Otwarte w 1998 roku Muzeum koncentruje się na rozwoju i zastosowaniu nauk inżynierskich w Krakowie i okolicach. Interaktywna wystawa spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Dostępna jest kolekcja różnych pojazdów transportu publicznego używanych w Polsce w drugiej połowie XX wieku. Na zewnątrz znajduje się mały plac zabaw. Muzeum często organizuje wystawy czasowe.

Muzeum Etnograficzne

Zastanawiasz się, co robić w Krakowie z dzieckiem? Wybierz się z nim do Muzeum Etnograficznego. Mieści się w dawnym ratuszu. Zostało założone w 1911 roku przez nauczyciela i historyka ludowego- Seweryna Udzielę.

Niestety ta kulturalna atrakcja jest często pomijana przez turystów. Warto jednak o niej pamiętać. Oferuje wspaniały i uroczy wgląd w polską kulturę ludową i tradycje wiejskie. Przepięknie odtwarza XIX-wieczne wnętrza chłopskie, stroje ludowe i instrumenty. 

 7 wyjątkowych atrakcji dla całej rodziny

Sukiennice

To jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków w całym mieście. Znajduje się w samym centrum tętniącego życiem Starego Miasta, a dokładnie na Rynku Głównym. Są wspaniałym przykładem renesansowej architektury.

Przez stulecia Sukiennice odgrywały niezmiernie ważną rolę nie tylko w Krakowie, ale również na szlaku handlowym w Europie Środkowej. Sprzedawano tutaj tkaniny, przyprawy, sól i biżuterię. Obecnie możesz tu kupić różnego rodzaju pamiątki, dzieła sztuki lub rzemiosła albo ikony religijny. Na piętrze znajduje się Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku. 

Rynek Główny

Znajduje się w centrum Starego Miasta. Jest bijącym sercem Krakowa, otoczonym pięknymi budynkami i zabytkowymi kamienicami. To wyjątkowy, największy średniowieczny rynek w Europie. 

Znajduje się tu kościół Św. Wojciecha, Sukiennice, Wieża Ratuszowa i Kościół Mariacki. Co godzinę można usłyszeć hejnał mariacki. Wyjątkową atrakcją jest Rynek Podziemny. To świat średniowiecznych rynków i starożytnych komnat. Wszystkie zostały odkryte podczas wykopalisk. 

Park Jordana

To fantastyczna atrakcja dla całej rodziny. Ten 22-hektarowy park został otwarty w 1889 roku przez doktora, filantropa i reformatora społecznego Henryka Jordana. Można tutaj pograć w piłkę, urządzić piknik, pospacerować, poczytać książkę, poopalać się. Park Jordana znajduje się na zachód od Starego Miasta. Wstęp jest bezpłatny.

Kopiec Kościuszki

Na obrzeżach miasta znajduje się duże, sztuczne wzgórze. Zostało zbudowane na cześć Tadeusza Kościuszki. Warto wspiąć się na sam szczyt, by podziwiać fantastyczne widoki na miasto i okolicę.

Ten przyciągający wzrok punkt orientacyjny został ukończony w 1823 roku. Ma 34 metry wysokości i jest otoczony XIX-wieczną fortecą. 

 7 wyjątkowych atrakcji dla całej rodziny

Ogród Zoologiczny

Znajduje się na obrzeżach Krakowa, w Lesie Wolskim. Zamieszkuje tu ponad 1400 zwierząt, w tym stada karłowatych hipopotamów, konie Przewalskiego, wilki, flamingi, papugi, lemury i lamparty śnieżne. Ogród Zoologiczny w Krakowie powstał w 1929 roku.

Zobacz więcej podobnych postów