Krakowskie Biuro Festiwalowe – KBF wpływa na rozwój kreatywności
Kraków

Krakowskie Biuro Festiwalowe – KBF wpływa na rozwój kreatywności

KBF to miejska instytucja kultury, działająca na rzecz kreatywnych pomysłów, która za cel wybrała sobie kilka obszarów m.in. turystykę kulturalną. Dzięki popularyzacji wydarzeń i licznych festiwali organizowanych z ogromnym rozmachem, do Krakowa przyjeżdżają bywalcy z całej Polski i zagranicy. Wśród aktualności na dwa ostatnie miesiące tego roku zapowiedziano wiele ciekawych eventów, które przyciągają dzieci i dorosłych m.in. do Pałacu Potockich w krakowskim rynku.

Czym jest KBF dla mieszkańców Krakowa?

KBF to przede wszystkim ludzie, którzy stoją za setkami organizowanych w Krakowie wydarzeń literackich, filmowych, muzycznych i nie tylko. KBF to także spotkania z osobowościami świata kultury i biznesu, które odbywają się rokrocznie pod patronatem biura festiwalowego już od ponad 20 lat. Spora grupa zainteresowanych powie, że KBF to emocje, które buzują pod dużymi scenami plenerowymi. Dla zwolenników mniejszej widowni KBF to organizator koncertów z klimatem w kameralnych obiektach, które pozostawiają niezapomniane wspomnienia. Ta instytucja jest jak zbiór otwarty, o czym klarownie komunikuje dwukropek, widniejący w logotypie KBF. Co po nim następuje? Historia pisze się każdego dnia, Oni wiedzą, na co ich stać, a ostatnie zdanie zawsze należy do odbiorców, którzy swoją obecnością potwierdzają wyjątkowość tych wszystkich wydarzeń widniejących na afiszach KBF.

Krakowskie Biuro Festiwalowe – KBF wpływa na rozwój kreatywności

Jakie spotkania przygotowuje KBF?

Biuro festiwalowe organizuje zarówno duże festiwale, spektakularne widowiska dla stutysięcznej publiczności, głośne wydarzenia artystyczne, jak i kameralne spotkania, czy zupełnie niszowe przedsięwzięcia w Krakowie. Oddolne inicjatywy obywatelskie mogą liczyć na wsparcie, ponieważ działacze wsłuchują się w głos mieszkańców tego miasta i podążają za ich kreatywnymi pomysłami.

W listopadzie i grudniu – podobnie jak w innych miesiącach stawia się na różnorodność, dostępność i twórczość wzmacniającą kulturę. Warto sprawdzić kalendarium wydarzeń w Pałacu Potockich przy Rynku Głównym 20 lub na stronie organizatora. KBF dba o wizerunek miasta, tworząc klimat otwartości, ciekawości świata i tętniącej życiem kultury. W biurze festiwalowym tworzy się flagowe marki, które stanowią oryginalną, nagradzaną w międzynarodowych konkursach ofertę kulturalną. Ogromne eventy stymulują turystykę kulturalną i lokalne biznesy, które dostają potężną dawkę nowych odbiorców usług i produktów.

Długofalowe programy i cykliczne projekty

Autorskie, długofalowe programy i projekty cykliczne są wysoko oceniane zarówno przez ekspertów, jak i bezpośrednich odbiorców: turystów kulturalnych i mieszkańców Krakowa. Poprzez zadania realizowane w ośmiu strategicznych obszarach: literatura, muzyka, film, sztuki wizualne, turystyka, inicjatywy lokalne, edukacja i biznes docierają do zróżnicowanej i stale poszerzającej się grupy adresatów, uczestników i przedsiębiorców. KBF jako transparentna instytucja publiczna udostępnia środowisko pracy twórczej dla zespołu oraz licznych partnerów i współpracowników, dzięki nim m.in. Pałac Potockich – jedno z miejsc objętych opieką KBF - tętni życiem!

Zobacz więcej podobnych postów