Sprawdź, gdzie zjeść śniadanie w Krakowie?
Kraków

Sprawdź, gdzie zjeść śniadanie w Krakowie?

Śniadanie to zdecydowanie najważniejszy posiłek dnia. W Krakowie niezależnie od tego, czy jesteśmy mieszkańcami, osobami odwiedzającymi miasto, studentami czy spieszymy się do pracy, istnieje wiele miejsc, w których będziemy mogli zjeść smacznie pożywne śniadanie. W tym tekście prezentujemy miejsca warte odwiedzenia, jeśli szukamy dobrego śniadania w korzystnej cenie.

Sprawdź, gdzie zjeść śniadanie w Krakowie?

 

Lajkonik — Piekarnia i Cukiernia

Pierwszym miejscem, które całkiem niesłusznie nie jest szczególnie promowane "na śniadanie" jest Krakowska cukiernia “Lajkonik”. Zbiera ona bardzo dobre oceny i jest polecana przez wiele rankingów. Choć nie doceniamy jej często z powodu charakteru, w tym miejscu można zjeść bardzo dobre i pożywne śniadanie. Do wyboru oprócz różnych rodzajów kaw będziemy mieli także kanapki. Są one proponowane na słodko, słono, zimno czy ciepło. Dodatkowo możemy zamówić różne napoje oraz ciasta. Wiele różnych kanapek i przekąsek możemy też wziąć ze sobą na drugie śniadanie np. do pracy czy szkoły. Lokal znajduje się między kościołem Franciszkanów a Rynkiem Głównym i jest w klimatycznym miejscu.

 

Europejska

Śniadanie w Krakowie w stylu secesyjnym i klasycznym na czerwonych kanapach obitych złotymi rantami? Tak! To możliwe. Jednym z ciekawszych miejsc, które oferuje właśnie takie wnętrze, jest restauracja Europejska, znajdująca się się na rogu samego Rynku. Oprócz niezwykle stylowej aranżacji restauracja serwuje wyśmienite śniadania w menu stałym i sezonowym. Do wyboru będziemy mieli liczne śniadanie narodowe oraz pojedyncze potrawy bez łączenia ich w zestaw. Ceny kształtują się na poziomie 15 - 50 zł i nie jest to wygórowaną ceną za tak wysoką jakość oraz otoczenie, w którym jemy śniadanie.

 

Bistro Charlotte

Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia, jeśli chcemy zjeść dobre śniadanie, jest Bistro Charlotte na Pl. Szczepański. Jest to bistro, które oferuje śniadania w niezobowiązującej, luźnej atmosferze. Z pewnością znajdziemy tu odrobinę ciszy i wytchnienia. O jakości śniadań najlepiej mówi np. samodzielnie wypiekane kilka razy dziennie pieczywo różnego rodzaju. Menu śniadaniowe opiera się na tradycyjnych zestawach, choć ich połączenie jest zaskakujące i wyszukane. Na śniadanie możemy zjeść też kanapki na ciepło oraz sałatki. Ceny oscylują w granicach 20 zł za śniadanie, które będzie solidną podstawą naszego dnia.

 

Zobacz więcej podobnych postów