Inauguracyjne wydarzenia online w Play Kraków
Rozrywka

Inauguracyjne wydarzenia online w Play Kraków

Platforma Play Kraków istnieje od września 2020 roku, a grono jej użytkownik sukcesywnie rośnie z dnia na dzień. Publikuje się na niej wiele materiałów – edukacyjnych i kulturalnych, z czego te pierwsze są udostępniane za darmo. Za wszelkiego rodzaju spektakle, projekcje filmowe, koncerty, czy musicale ponosi się opłatę, lecz nie jest ona wygórowana. Na stronie głównej znajduje się pełen rozkład planowanych wydarzeń kulturalnych.

Inauguracyjne wydarzenia online w Play Kraków

Jak stać się użytkownikiem Play Kraków?

Nie istnieją żadne ograniczenia, jeśli chodzi o możliwości rejestracji na platformie, może dokonać tego każdy, kto chce przetestować możliwości jakie daje. Warto podkreślić, że wydarzenia online w Play Kraków są naprawdę godne uwagi, gdyż pozwalają na zajęcie myśli czymś innym, niż trwająca od ponad roku pandemia. Platforma wystartowała z najwyższego pułapu, ponieważ na samym początku w ramach Festiwalu Mastercard OFF CAMERA udostępniono pięć wybranych z góry filmów. Trudno wyobrazić sobie lepszą formę inauguracji, ponieważ przez dwa tygodnie każdy użytkownik mógł je obejrzeć. Na uwagę z całą pewnością zasługiwał program „Co może przynieść nowy dzień”. To dość symboliczne, ponieważ od dłuższego już czasu nikt nie może mieć pewności co do jutra. W tak trudnych czasach przyszło nam wszystkim funkcjonować. W ramach cyklu udostępniono film „Nędznicy”, które nosi miano jednej z najlepszych produkcji europejskiej w 2020 roku. Tym bardziej uzasadniony jest fakt, że projekcja została nominowana do Oscara, w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Jest to dzieło nawiązujące do dobrze znanej powieści o tym samym tytule, jednak fabuła toczy się we współczesnych czasach. Jest to rodzaj kina społecznego, które uświadamia w pewnym sensie, że często zwykły, mały, niewinny żart może być punktem zapalnym do rewolucji w życiu wielu osób.

Wydarzenia online w Play Kraków

Jeśli chodzi o inne wydarzenia online w Play Kraków w postaci pierwszego, inauguracyjnego przeglądu filmowego uwagę zwrócił tytuł „Moja mała Zoe”. Twórcą jest Julie Delpy, która ponadto odgrywa potrójną rolę w projekcji. Wciela się w główną postać, odpowiada również za powstanie scenariusza oraz reżyserowanie. Film stanowi przejmujące dzieło, w którym w sposób dobitny opisuje się jak silna jest matczyna miłość – z całą pewnością zdolna do wszystkiego. Nieco inny wydźwięk ma film „Korpoludki”, w którym można poznać całe spektrum stereotypów na temat osób pracujących w korporacjach. Zastosowanie w fabule czarnego humoru sprawia, że jest to pewnego rodzaju wyśmiewanie zasad panujących w największych firmach. Kolejną, czwartą propozycją filmową w ramach Festiwalu był tytuł „Kłamstewka”, lekka, przepełniona wyważonym humorem opowieść komediowa o pewnej rodzinie, która tłumnie odwiedza chorą nestorkę rodu. Ostatnim filmem „Co przyniesie jutro” zakończyła się pierwsza pula dostępnych propozycji dla widzów Play Kraków. Na oglądanie filmu warto zaopatrzyć się chusteczki, ponieważ emocje i wzruszenia są niemal gwarantowane. Tego rodzaju wydarzenia online w Play Kraków zdobywają cały czas dużą popularność i pozwalają na kontakt z kulturą.

Zobacz więcej podobnych postów