Co robić w Krakowie za darmo, czyli darmowe atrakcje Krakowa.
Rozrywka

Co robić w Krakowie za darmo, czyli darmowe atrakcje Krakowa.

Kraków to miasto, które z cała pewnością warto odwiedzić. To właśnie tu znajdują się światowej klasy zabytki. Ale czy w Krakowie można miło spędzić czas za darmo? Jakie darmowe atrakcje oferuje nam stolica Małopolski?

Jak spędzać czas w Krakowie, gdy nie chcemy wydawać pieniędzy na bilety wstępu?

Jeżeli po raz kolejny odwiedzamy Kraków lub spędzamy tu dłuższy urlop i widzieliśmy już wszystkie najbardziej popularne zabytki tego pięknego miasta możemy zdecydować się na skorzystanie z darmowych atrakcji, jakie oferuje nam Kraków. Zaliczamy do nich miedzy innymi: oglądanie rzeźb w Parku Jordana, spacer lub wycieczkę rowerową w Lesie Włoskim, karmienie ptaków na Bulwarach Wiślanych, zobaczenie ołtarzu Wita Stworza, zwiedzanie kościołów i kaplic czy też Parku Krakowskiego. Dla dzieci dużą atrakcją może okazać się natomiast zejście po tęczowych schodach umiejscowionych na ul. Tatrzańskiej krakowskiego Podgórza.

Co robić w Krakowie za darmo, czyli darmowe atrakcje Krakowa.

Co jeszcze można robić za darmo w Krakowie?

Jeżeli chcemy miło spędzić czas w Krakowie, nie naruszając przy tym naszego domowego budżetu możemy udać się także na odpoczynek na słynne krakowskie Błonia. Jest to idealne miejsce na piknik czy tez jogging. Podczas ładnej pogody możemy poopalać się na Bulwarze Czerwińskim. Bulwar ten zlokalizowany jest, bowiem w bardzo malowniczym miejscu nad zakolem Wisły pod Wzgórzem Wawelskim. Jest to niezwykle popularne miejsce wśród turystów. Wieczorem natomiast warto wybrać się na krakowski symbol miłości, czyli Kładkę Bernatka, która nocą dzięki bardzo ładnemu oświetleniu prezentuje się naprawdę wyjątkowo. Jeżeli cenimy sobie nowoczesną sztukę pamiętajmy o tym, że w najróżniejszych częściach Krakowa, szczególnie na Kazimierzu i Podgórzu możemy oglądać ciekawą sztukę uliczną tworzoną przez współczesnych artystów. Zaś do zimowych darmowych atrakcji Krakowa można z całą pewnością zaliczyć podziwianie pięknych krakowskich szopek. Ponadto raz w roku w święta możemy także zupełnie za darmo zobaczyć żywa szopkę z udziałem najróżniejszych zwierząt, tak zwaną szopkę Franciszkanów.

Zobacz więcej podobnych postów