6 pomysłów na weekend w Małopolsce
Rozrywka

6 pomysłów na weekend w Małopolsce

 

Istnieje wiele powodów, dla których warto odwiedzić ten region. Małopolska oferuje widoki zapierające dech w piersiach, wyjątkowe zabytki i piękne pomniki przyrody. Sprawdź kilka sposobów, jak spędzić weekend.

Energylandia

To największy park rozrywki w Polsce. Znajduje się w Zatorze. Rozciąga się na powierzchni 26 ha. Oferuje kilkadziesiąt różnych atrakcji dla całej rodziny. Dostosowane są do różnych grup wiekowych i umiejętności odwiedzających. Największą popularnością cieszą się kolejki górskie, wahadło i diabelski młyn. W 2017 roku dodano tutaj jedną z najwyższych i najszybszych kolejek górskich w Europie. 

Oferta parku obejmuje również atrakcje dla najmłodszych, w tym karuzele, pokazy tematyczne, gry interaktywne i kino 7D. W 2017 roku otwarto wodne strefy Water Park nadzorowane przez ratowników. 

6 pomysłów na weekend w Małopolsce

Jaskinia Ciemna

Znajduje się w Ojcowskim Parku Narodowym, 65 metrów nad Doliną Prądnika. Możesz ją odwiedzić z przewodnikiem. W jaskini zobaczysz stalaktyty i stalagmity. Przed wejściem znajduje się taras widokowy. 

Nazwa jaskini pochodzi od panującej w niej ciemności. Nie ma tutaj sztucznego oświetlenia. Odwiedzający otrzymują pochodnie przy wejściu. W jaskini stwierdzono ślady neandertalczyka. Znaleziono tutaj również kości niedźwiedzia jaskiniowego oraz rosomaka. Obecnie znajdują się w Muzeum Historii Naturalnej w Ojcowie.

Park Dinozaurów i Rozrywki Dinolandia

To jeden z najlepszych dinoparków w Polsce. Stanowi prawdziwą gratkę dla miłośników ery mezozoicznej. Spacerując malowniczymi alejkami, możesz zobaczyć ogromnego Mamenchizaura, drapieżnego Spinozaura, niepozornego Kompsognata i znanego Tyranozaura- króla w świecie dinozaurów. 

Dodatkowe atrakcje w Dinolandzie to: bule, armata pneumatyczna, bungee, dmuchana zjeżdżalnia, kolejka górska, kule wodne, małpi gaj, pokój gier i wiele innych. Galeria Muzealna prezentuje liczne eksponaty przybliżające erę mezozoiczną. 

Krakowskie Planty

Rozciągają się wokół całej Starówki. Dlatego możesz do nich łatwo dotrzeć z praktycznie wszystkich zakątków miasta. Niegdyś wznosiły się tu mury obronne. Obecnie jest jednym z ulubionych miejsc mieszkańców Krakowa. Koniecznie zajrzyj do uroczej kawiarni Bunkier Cafe. Możesz się tu napić pysznej kawy i poobserwować turystów.

Park imienia Henryka Jordana w Krakowie

Został tak nazwany na cześć znanego doktora i filantropa, Henryka Jordana. Zajmuje powierzchnię 22 ha. Jest ulubionym miejscem wśród mieszkańców, zwłaszcza rodzin z dziećmi. Latem można odpocząć w cieniu drzew albo powiosłować po sztucznym stawie. Znajdują się tu place zabaw, boiska do koszykówki i siatkówki oraz kilka przytulnych kawiarni.

6 pomysłów na weekend w Małopolsce

Skok w tandemie

To wyśmienita rozrywka dla łowców adrenaliny. Gwarantuje niezapomniane wspomnienia. Jeśli nie boisz się wyzwań, zwróć uwagę na skok w tandemie. Odbywa się we dwójkę. Bierze w nim udział pilot i pasażer. Pilotem jest doświadczony, wykwalifikowany instruktor spadochroniarstwa. Cały czas czuwa nad bezpieczeństwem pasażera. Swobodne spadanie dostarcza niesamowitych emocji. Skoki w tandemie możesz zamówić na stronie tandemy.pl

Zobacz więcej podobnych postów