Historyczne perfumy
Rozrywka

Historyczne perfumy

Perfumy były stosowane już w starożytności, gdzie były synonimem luksusu i przepychu. Mimo zmian w postrzeganiu poszczególnych zapachów istnieje kilka kultowych marek, które każdy doskonale zna. Wybór perfum, które skutecznie pobudzają wszystkie zmysły nie należy do prostych zadań. Zwłaszcza, że asortyment w drogeriach i perfumeriach jest dość okazały. Chyba, że każdorazowo wybiera się kultowe, znane na całym świecie zapachy.

Współczesne linie zapachowe

Obecnie kwiaty nadal stanowią bazy do większości perfum. Wykorzystuje się zapach róż, jaśminu oraz innych roślin. Jednak obecnie produkcja jest seryjna, gdyż odpowiadają za nią wielkie koncerny. Co ciekawe, współczesne techniki pozwalają na pełne odtworzenie wszystkich nut zapachowych znanych marek. Oczywiście w tym wszystkim niezbędna jest bieżąca pomoc ze strony profesjonalnych chemików.

Historyczne perfumy

Najbardziej znane perfumy

Najdłużej produkowanymi perfumami na całym świecie były Jicky. Powstały w 1899 roku w Paryżu. Miały charakterystyczne orientalne nuty, dlatego kojarzyły się z bogactwem.  Zapach stał się rewolucją dla ówczesnego społeczeństwa. Na uwagę zasługuje fakt, iż do produkcji tych perfum zastosowano po raz pierwszy w historii naturalnych olejków. Cypr zainspirował natomiast Francoisa Coty’ego do stworzenia perfum o nazwie Chypre. Zapach był połączeniem drewna, piżma oraz leśnego mchu. Perfum Chanel No. 5 chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Podstawą do stworzenia tego ponadczasowego zapachu była tęsknota za Ojczyzną. Zawarte w nich zostały nuty aldehydu przywodzące na myśl klimat panujący w Rosji. Wydaje się to prosta receptura? Nic bardziej mylnego, gdyż w perfumach Chanel No. 5 zawarto ponad 80 innych składników. Mimo zamknięcia perfum w niepozornym flakonie, zdobyły one niesłabnącą popularność wśród odbiorców. Ciekawostką jest fakt, że był to ulubiony zapach samej Marilyn Monroe. Źródłem powstania perfum Miss Dior był również sentyment do lat dziecięcych. Dlatego głównym składnikiem były kwiaty, które symbolizowały różne odcienie miłości.

Zobacz więcej podobnych postów