Okulary z wymiennymi soczewkami na snowboard
Rozrywka

Okulary z wymiennymi soczewkami na snowboard

Akcesoria sportowe stanowią niezbędne wyposażenie każdego snowboardzisty. Oprócz wysokiej jakości ochraniaczy czy kasku, warto zainwestować w okulary, które skutecznie chronią narząd wzroku przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych. Z myślą o najbardziej wymagających miłośnikach aktywności fizycznych na stoku, powstały okulary na snowboard z wymiennymi szkłami. Czym się charakteryzują? Soczewki można dopasować do aktualnie panujących warunków pogodowych. Elementy wymienne różnią się pomiędzy sobą przepuszczalnością światła oraz grubością, zapewniając optymalną widoczność. Poszczególne soczewki można więc dopasować, kiedy stok oblewają intensywne promienie słońca, gdy zapada zmrok, w czasie deszczu czy mgły.

 Okulary z wymiennymi soczewkami na snowboard

Oprawki okularów wykonano z trwałych i elastycznych materiałów (grilamid lub poliwęglan), które charakteryzują się zwiększoną odpornością na zarysowania. W soczewkach z kolei zastosowano policarbon, który pokryto filtrem skutecznie blokującym działanie promieni UV. Większość modeli okularów wyróżnia opływowy kształt, co sprawia, że zakupiony produkt z łatwością dopasowuje się do kształtu twarzy, zapewniając szerokie pole widzenia w pionie i poziomie.

Wybrane modele okularów wyposażone są dodatkowo w otwory wentylacyjne zapewniające prawidłowy przepływ powietrza i zapobiegające parowaniu. Dodatkowym ułatwieniem są cienkie zauszniki wykonane z materiału, które zwiększają przyczepność wraz z każdą kropelką potu. Oferowany asortyment występuje u nas w ciekawej gamie kolorystycznej, zawsze wpisując się w sezonowe trendy.

 

Zobacz więcej podobnych postów