Gdzie odpocząć w Krakowie?
Kraków

Gdzie odpocząć w Krakowie?

Kraków jest pełen niezwykłych miejsc, gdzie można w spokoju odpocząć i cieszyć się bliskością natury. To piękne miasto to nie tylko zabytki i muzea. To także piękne i malownicze krajobrazy i mnóstwo miejsc, w których można się zregenerować.

Ogród Zoologiczny

Miejscem najbardziej polecanym dla spacerowiczów głodnych ucieczki z centrum miasta, ogród zoologiczny w Krakowie będzie miejscem idealnym. W zasadzie całe wzgórze Pustelnik, na którym znajduje się ogród, wart jest odwiedzin przez całe rodziny. Ogród ten jest jednym z największych i może się poszczycić dużą liczbą gatunków zwierząt w swoim zasobie. Często możesz też, któregoś z nich nie znać, ponieważ jest tylko tutaj. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, położenie ogrodu sprawia, że można tutaj na prawdę odpocząć i się zregenerować. Ogród położony jest na wzgórzu i nie ma możliwości podjechania samochodem pod samą jego bramę. Wyjątek stanowi autobus oraz taksówka. Wybierając się swoim samochodem do Zoo, będziemy musieli skorzystać z parkingu położonego nieco niżej niż sam ogród. Pamiętajmy jednak, że ilość miejsc na parkingu jest mocno ograniczona i może się zdarzyć, że z zaparkowaniem będzie problem.
Gdzie odpocząć w Krakowie?

Planty

Są niezwykłym i pięknym miejscem. Planty to inaczej park miejski, który otacza Rynek Główny. Został założony w latach 1822-1830. Powstał on na miejscu zburzonych murów obronnych miasta. Z czasem jednak powstały tam składy śmieci i rozlewiska kanalizacyjne z miasta. W pewnym momencie postanowiono zrobić z tym porządek i utworzono tam piękny park o powierzchni 21 ha i długości 4 km. Drzewa, jakie posadzono to głównie jesiony, kasztanowce, topole, wiązy, klony, a także jeden platan. W 2006 roku w okolicach Filharmonii Krakowskiej odsłonięto fontannę Chopina.

Parki

Kraków jak widzisz to nie tylko zabytkowa architektura. To piękne miasto znane jest również ze swoich pięknych parków, które można spotkać praktycznie na każdym kroku. Miasto zadbało o to, by turyści do niego przybywający mieli gdzie odpocząć i zregenerować się podczas spaceru.

Zobacz więcej podobnych postów