Parking - płatność wyłącznie kartą
Kraków

Parking - płatność wyłącznie kartą

Wykorzystywanie kart płatniczych do regulowania różnego rodzaju rachunków jest bardzo powszechne. Takie same zasady płatności wprowadził również Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie. Zmiany dotyczą opłat za postój na parkingach park&side i obowiązują od 1 kwietnia.

Parking - płatność wyłącznie kartą

Przyczyna wprowadzenia zmian

Oczywiście zmiany są podyktowane trwającą od ponad roku pandemią. Już na samym jej początku sugerowano rezygnacją z płatności gotówką w sklepach, urzędach, czy innych miejscach. Tłumaczy się to względami bezpieczeństwa i właściwie trudno się z tym nie zgodzić. Na banknotach i monetach gromadzi się całe mnóstwo bakterii i zarazków. W obecnych czasach reżim sanitarny jest kwestią, na którą kładzie się szczególny nacisk. Świadomość społeczeństwa w tym zakresie zaczęła rosnąć, co jest jednym z pozytywnych aspektów. Wiele osób robiąc codzienne zakupy decyduje się na płatności zbliżeniowe. Korzyści tak naprawdę notuje zarówno klient, jak i ekspedient. Jest to nie tylko oszczędność czasu, ale również brak problemu z wydawaniem reszty. Wynikają z tego pozytywy – nie można się z tym nie zgodzić.

Płatność za parking – nowe zasady

Nowe zasady wprowadzono w wielu miejscach na terenie Polski i jest to jak najbardziej uzasadnione. Wzrasta w ten sposób poziom bezpieczeństwa dla osób parkujących i obsługujących to miejsce. Nowe przepisy nie spotkały się z większym sprzeciwem ze strony kierowców, każdy ma świadomość, że czas pandemii jest trudny dla wszystkich. Poza kartą płatniczą, można wykonać ją zbliżeniowo. Do tego celu może posłużyć telefon lub specjalny zegarek, mający funkcję NFC. Dwie ostatnie możliwości częściej wykorzystują młodsze osoby, natomiast pierwszą ma już niemal każdy. Wykorzystując monety przy płatności za parking, kierowca był narażony na kontakt z automatem. Wówczas nie można było mieć pewności, że każda osoba przestrzega podstawowych zasad higieny. Największym problemem cały czas jest to, że nie każdy ma przecież świadomość, iż jest zakażony koronawirusem. W ten sposób szybciej się on rozprzestrzenia.

Zobacz więcej podobnych postów