Zakrzówek w 2021 roku
Kraków

Zakrzówek w 2021 roku

Cały czas trwają rozmowy na temat wyglądu Zakrzówka. Spory toczą się między aktywistami, a władzami miasta. Ci pierwsi walczą o to, by plaża i kąpielisko zostały umieszczone na dużym zbiorniku, a nie tak jak plany pokazują, które umieściły te obiekty na małym zbiorniku. Zarząd Zieleni Miejskiej ukazał jak w przyszłości ma wyglądać Zakrzówek.

Protest Aktywistów

Aktywiści ostro protestują przeciwko planom, ukazanym przez Zarząd Zieleni. Ich zdaniem Zakrzówek jest niszczony. Na co odpowiadają władze miasta, że ich działania są dyktowane opinią mieszkańców i aktywistów. Jasno deklarują, że plany umieszczenia kąpieliska na małym zbiorniku były od początku ujawniane. Zdaniem aktywistów kąpielisko winno być urządzone na dużym kamieniołomie, gdzie miała miejsce działalność centrum nurkowego Kraken. Zgodnie z planami w tym miejscu ma powstać pomost, kawiarnia i centrum sportów wodnych. Jak ukazuje plan miejscowy „Parku Zakrzówek” kąpielisko i plaża mają powstać na dwóch zbiornikach Zakrzówka. Zarząd tłumaczy się, że tworzenie kąpieliska i plaży na małym zbiorniku podporządkowane jest zadaniom do budżetu obywatelskiego z 2015 roku oraz z koncepcji i planu opartego na tych zadaniach.

Zakrzówek w 2021 roku

Plan Zakrzówka

Dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej, pan Piotr Kempf ukazał makiety Zakrzówka, które ukazały jak finalnie park będzie wyglądał po zakończeniu działań. Zgodnie z planem plaża, kąpielisko i całość infrastruktury nadwodnej mają sfinalizowane do 2021 roku. Zdaniem Kempfa cały akwen będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców. Na małym zbiorniku zaplanowano plażę i szerokie pomosty na wodzie, a na dużym zbiorniku zaplanowano kawiarnię i piękne miejsce do relaksu nad wodą. Plany pokazują, że strefa zabudowań będzie stanowić mniej niż 1% całej powierzchni Zakrzówka. Kąpielisko będzie dostosowane do potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami. Korzystanie z plaży i kąpieliska będzie bezpłatne. Działania są tak prowadzone, żeby przebywanie nad kąpieliskiem były komfortowe, a przede wszystkim bezpieczne dla ich użytkowników.

 

Zobacz więcej podobnych postów