Wybór aplikacji do skanowania
Biznes

Wybór aplikacji do skanowania

Skanowanie dokumentów jest bardzo często potrzebną czynnością, co najważniejsze do jej wykonania nie są potrzebne specjalne urządzenia. Wystarczy smartfon, którego używa się tak czy inaczej na co dzień, może on z powodzeniem pełnić funkcję skanera. Do tego celu warto zainstalować aplikację, jeśli nie ma się jeszcze swojego typu, czas na przeprowadzenie testów.

Wybór aplikacji do skanowania

Aplikacja do skanowania – jakie funkcje są przydatne?

Idealna do powyższego celu jest aplikacja do skanowania Scanner Pro, którą można pobrać na urządzenia mobilne z systemem iOS. Po skończonej operacji plik zapisuje się w formacie PDF, jest poddany obróbce, między innymi usuwane są cienie. Obszar skanu ustawia się według własnego uznania lub korzysta się z automatycznego wykrywania krawędzi. Poza wysyłką zeskanowanego pliku, można go udostępnić na zsynchronizowanym koncie iCloud, Dropbox, Google Drive lub Evernote. Następną propozycją jest aplikacja do skanowania GeniusScan, przeznaczona dla użytkowników systemów Windows, Anroid i iOS. Do wyboru pozostaje wersja darmowa i płatna, w ramach pierwszej tworzy się pliki PDF i JPG, wykorzystuje się nowo wykonane zdjęcia lub te zrobione wcześniej i przechowywane w bibliotece. Dzięki automatycznemu przycinaniu obraz jest bardzo wyraźny, czytelny, bez jakichkolwiek trudności z jego odczytem. Nieco rozszerzona, płatna wersja zakłada możliwość przesyłania dokumentu do wspomnianych wyżej kont: między innymi Dropboxa, ale również AllPrint i Google Docs. Pozostają przy płatnych aplikacjach do skanowania, czas przedstawić Turbo Scan – głównym założeniem jest wykonanie zdjęcia i jego obróbka. Następnie przy użyciu funkcji SureScan x3 wykonuje się trzy zdjęcia dokumentu. Poszczególne warstwy są na siebie nakładane i maksymalnie poprawiane, na samym końcu użytkownik wybiera kolor skanu. Po tym fakcie plik można zapisać w dwóch podstawowych formatach – PDF i JPG.

CamScanner i My Scans

Oczywiście nie każda aplikacja do skanowania jest płatna, w podstawowym zestawieniu nie brakuje darmowych rozwiązań. Są to CamScanner i MyScans. Pierwsza z nich pozwala na wykonanie zdjęcia i poddanie go natychmiastowej korekcie. W drodze podejmowanych działań w dokumencie poprawia się jasność i kontrast, co ma zdecydowanie największy wpływ na czytelność otrzymanego pliku. Potrzebną opcją jest również przycinanie zdjęcia i wysłanie jedynie fragmentu – po ewentualnym dodaniu adnotacji. Możliwości wysyłki gotowego dokumentu są trzy: w formie wiadomości mailowej, za pośrednictwem Bluetooth i udostępnienie w Dropboxie. Ostatnia wymieniona aplikacja do skanowania – My Scans – może być zainstalowana na systemie Android lub iOS. Automatyczne wykrywanie krawędzi i konwertowanie pliku do PDF pozwala na późniejsze przeszukiwanie dokumentu. Dostępne są wersje na dwa systemy – iOS i Android, istnieje możliwość udostępnienia plikiem za pomocą wiadomości mailowej lub w postaci wydruku. Aplikacja do skanowania powinna znaleźć miejsce na każdym smartfonie, ponieważ może znacząco ułatwić codzienne funkcjonowanie. Jest to o wiele lepsza i tańsza alternatywa dla standardowych urządzeń wielofunkcyjnych.

Zobacz więcej podobnych postów