Wiatrakowiec - nowy sposób na wzbicie się do przestworzy
Kraków

Wiatrakowiec - nowy sposób na wzbicie się do przestworzy

Rynek lotniczy coraz prężniej się rozwija i wprowadza coraz więcej nowinek do swojego świata. W poniższym artykule przedstawimy maszynę, która od niedawna gości na naszym niebie i jest coraz chętniej wykorzystywana do przewożenia osób w celach typowo krajoznawczych.

Wiatrakowiec-co to jest?

Wygląda ja mały helikopter, ale różni się od niego tym, że silnik nie obraca głównego wirnika. Rotor jest samobieżny ze względu na przepływ powietrza przez niego. Jest najbezpieczniejszą formą latania ze względu na to, że ma krótkie przechylenie. Nowoczesne wiatrakowce są nie tylko bezpieczne, ale i komfortowe i wygodne.

Wiatrakowiec - nowy sposób na wzbicie się do przestworzy

Historia wiatrakowca

Pierwsze wiatrakowce pojawiły się w 1923 roku i były bardzo popularne do momentu, aż nie pojawiły się podczas II wojny światowej helikoptery. Wiatrakowce odeszły w niepamięć. Dzisiaj lot jest dla wszystkich normalnością, ale w XV wieku było tylko sferą marzeń. Wraz z końcem lat osiemdziesiątych wiatrakowce przechodziły ogromny renesans w kwestii rozwoju technicznego. Dzięki temu dzisiaj wiatrakowce wróciły do łask i są coraz bardziej popularne.

Bezpieczeństwo

Wiatrakowce są bezpieczniejsze od śmigłowców głównie ze względu na to, że mogą wylądować pionowo pod zupełną kontrolą, a do lądowania potrzebuje zaledwie kilku metrów powierzchni ziemi. Wiatrakowiec jest świetnym rozwiązaniem w nagłych wypadkach. Występuje tu dużo mniejsze niebezpieczeństwo awarii podczas nagłych akcji.

Plusy wiatrakowca

Pierwszą rzeczą, jaka jest zdecydowanie na plus wiatrakowca to łatwość w jego pilotażu. Ze względu na swoje gabaryty, które można porównać do większego auta, jest również łatwy w utrzymaniu. W porównaniu ze śmigłowcem wiatrakowiec jest niski w utrzymaniu i eksploatacji. Ogólnie rzecz biorąc, wiatrakowiec jest mniej kosztowny niż helikopter.

Budowa

Do tej pory wiatrakowce budowane były jak samochody. Do metalowego podwozia mocowano wszystkie inne elementy. Jednak technika poszła do przodu i nowoczesne maszyny budowane są z włókna węglowego. Technika budowy przypomina budowę samochodów biorących udział w wyścigach Formuły 1. Skorupa wiatrakowca nie ulega zniszczeniu czy zgnieceniu, dzięki czemu jest naprawdę bezpieczna dla osób znajdujących się w środku.

Lot wiatrakowcem

W większych miastach znajdziemy firmy, które oferują przelot wiatrakowcem nad wyjątkowymi miejscami. Lot wiatrakowcem trwa około piętnastu minut wraz z instruktorem. W czasie przelotu możesz nagrywać filmiki bądź robić niezliczoną ilość zdjęć na pamiątkę. Ze względów bezpieczeństwa oraz komfortu podczas przelotu lotu wiatrakowcem są zdecydowanie sezonowe. Miesiącami, w ciągu których jest możliwość takiego przelotu to najczęściej okres od kwietnia do października. Przelot wiatrakowcem jest jedną z atrakcji Krakowa. Dzięki tej wspaniałej przygodzie możesz spojrzeć na miasto z lotu ptaka, a także podczas słonecznej pogody zobaczyć z daleka Tatry. Zdecydowanie jest to jedna z ciekawszych form spędzania czasu. Na stronie https://tandemy.pl/wiatrakowiec-katowice-krakow/znajdziesz ofertę idealnie dopasowaną do twoich potrzeb.

Zobacz więcej podobnych postów