Jak skutecznie opanować naukę języka angielskiego?
Nauka i edukacja

Jak skutecznie opanować naukę języka angielskiego?

W 2018 roku przeprowadzono badania, które określiły, iż 8/10 Polaków posługuje się co najmniej jednym językiem obcym. Trudność pojawia się w momencie ich praktycznego zastosowania. Ponad połowa badanych stwierdziła, że rozumieją komunikaty formułowane w języku obcym, jednak mają problem z udzieleniem odpowiedzi. To pokazuje w jaki sposób powinna być przeprowadzona nauka języka obcego. Bardziej powinno się zwracać uwagę na aspekt praktyczny. Jak zatem efektywnie opanować język angielski, tak by bez trudu się nim posługiwać? Oto kilka praktycznych wskazówek.

Seriale i filmy w języku obcym

Doskonałym sposobem na szlifowanie swych umiejętności językowych jest oglądanie filmów i seriali anglojęzycznych. To idealny sposób na osłuchanie się, zapamiętanie często powtarzanych fraz czy obycie się z danym akcentem. Jeśli nie czujemy się na siłach oglądać samej wersji angielskojęzycznej wystarczy wybrać opcję z napisami polskimi. W momencie większego stopnia zaawansowania zaleca się włączenie napisów w języku angielskim. To sytuacja, w której oprócz wsłuchiwania się w język, uczymy się jak prawidłowo zapisać usłyszaną frazę.

Jak skutecznie opanować naukę języka angielskiego?

Nowe technologie

Nie warto rezygnować z potencjału jakim są nowe technologie. To jedna z form współczesnego uczenia się. Uczniowie oraz osoby dorosłe praktycznie nie rozstają się ze swoim smartfonem. Pozwala to na dostęp do ogromnej ilości aplikacji, ułatwiających codzienną egzystencję. Coraz częściej do nauki języków obcych wykorzystywane są aplikacje edukacyjne. Wystarczy poświęcić 15 minut dziennie na naukę języka angielskiego, by skutecznie się nim posługiwać.

Zmiana języka w ustawieniach telefonu

Ogromnie pozytywny skutek przynosi zmiana języka w telefonie i używanych aplikacjach na co dzień. To okazja do obycia się z językiem w trakcie trywialnych czynności. Mamy okazję ciągłego obcowania z angielskimi słówkami oraz zwrotami. Na początku wystarczy zmienić język w ustawieniach telefonu oraz na mediach społecznościowych, z których często korzystamy takich jak Facebook czy Instagram.

 

 

Zobacz więcej podobnych postów