Specyfika kierunku: zarządzanie zasobami ludzkimi
Nauka i edukacja

Specyfika kierunku: zarządzanie zasobami ludzkimi

W ofercie Wyższej Szkoły Europejskiej im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie znajdują się między innymi HR studia podyplomowe. W trakcie nauki poruszana jest problematyka kluczowych elementów zarządzania zasobami ludzkimi. To, co istotne to z pewnością praktyczny charakter studiów. Dlaczego więc warto podjąć naukę na tym kierunku?

HR studia podyplomowe – zalety

W trakcie HR studia podyplomowe ma miejsce współpraca z Advisory Group TEST Human Resources, czyli przedsiębiorstwem posiadającym wieloletnie doświadczenie w konsultingu personalnym. Dzięki temu słuchacze mają okazję wynieść wiele cennych i przydatnych informacji i wskazówek do własnej pracy. To, co wyróżnia ten kierunek to niemalże całkowite zadowolenie absolwentów, kończących studia podyplomowe. HR na WSE w Krakowie jest numerem jeden jeśli chodzi o program studiów. Posiada wszelkie konieczne elementy zarządzania zasobami ludzkimi, począwszy od rekrutacji oraz selekcji po audyt personalny, assessment center, okresową ocenę pracowników, planowanie rozwoju i szkoleń, zagadnienia związane z fluktuacją pracowników, badania nastrojów, aż po procesy redukcji i outplacement. Studia mają bardzo praktyczny charakter, co jest wynikiem kadry złożonej z samych praktyków, którzy swą wiedzę opierają na osobistych doświadczeniach biznesowych. W nauczaniu stawiają na aktywne formy nauczania. Ponadto ma również współpraca z dyrektorami i specjalistami ds. personalnych, u których odbyć można profesjonalne praktyki. Studia kończą się pracą dyplomową, która jest opracowaniem odpowiednich procedur i narzędzi HR, które można z powodzeniem wykorzystać w wielu firmach i organizacjach.

Specyfika kierunku: zarządzanie zasobami ludzkimi

Cel nauczania

Podczas studiów wykładowcy starają się skupić na przekazaniu wiedzy i szlifowaniu umiejętności oraz na kształtowaniu kompetencji zawodowych, kluczowych dla pracowników działów personalnych. Do tych kompetencji zaliczyć można umiejętność rozumienia roli i wpływu HR na wyniki organizacji/biznesie – jak być partnerem w biznesie, a nie „piątym kołem u wozu”, a także umiejętność zarządzania procesami HR – jak przygotować i przeprowadzić proces, co zrobić w sytuacji kryzysowej. Poszerza się kompetencje w zakresie zarządzania zmianą – jak wspierać menedżerów i zespoły pracowników w sytuacji niepewności i konieczności porzucania schematów, do których jest się przywiązanym czy umiejętności  budowania relacji, utrzymania i zarządzania relacjami – w tradycyjnym modelu pracy oraz w pracy zdalnej. Zwraca się też uwagę na kulturę administracyjno – prawno – płacową – jak nadążać za zmianami i jak odnaleźć się w nowej sytuacji wymuszonej przez pracę zdalną.

Sylwetka absolwenta

Absolwent kierunku HR – zarządzanie zasobami ludzkimi wykazuje się umiejętnością przeprowadzania rekrutacji i selekcji pracowników, oceniania pracowników na podstawie ich kompetencji, motywowania osób zatrudnionych, kształtowania systemu wynagrodzeń, planowania rozwoju i szkoleń pracowników, tworzenia wizerunku firmy wśród pracowników, zarządzania komunikacją wewnętrzną w firmie oraz zarządzania zmianą.

 

 

Zobacz więcej podobnych postów