Czym zajmuje się serwis sprężarek śrubowych i tłokowych i jak znaleźć najlepszy?
Biznes

Czym zajmuje się serwis sprężarek śrubowych i tłokowych i jak znaleźć najlepszy?

Sprężone powietrze jest dzisiaj powszechnie wykorzystywane w wielu obszarach. To już nie tylko napędzanie maszyn przemysłowych, ale też produkcja żywności czy medycyna. Dlatego też sprawne sprężarki są niezbędne. Serwis sprężarek śrubowych i tłokowych to miejsce, w którym maszyny te poddaje się konserwacji i naprawom. Jak znaleźć odpowiedni serwis? Co wyróżnia dwa wymienione rodzaje sprężarek? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w poniższym tekście.

Serwis sprężarek śrubowych i tłokowych, czyli czego?

Zanim wyjaśnimy, jak znaleźć odpowiedni serwis sprężarek śrubowych i tłokowych, wytłumaczmy, czym są te urządzenia. Mowa o maszynach, które odpowiadają za sprężanie powietrza. Odbywa się to w celu późniejszego wykorzystania powietrza pod ciśnieniem w narzędziach czy maszynach. Rozróżnia się dwa główne rodzaje sprężarek: tłokowe i śrubowe.

 

Modele tłokowe to sprężarki starszego typu. Ich budowa jest prostsza, jednak efektywność działania nieco gorsza. Dlatego też mimo mniejszej awaryjności, sprężarki tłokowe znajdują dzisiaj mniejsze zastosowanie niż sprężarki śrubowe. W przypadku sprężarek tłokowych za zmniejszenie objętości powietrza, wywołujące wzrost ciśnienia, odpowiada ruchomy tłok. Dosłownie dociska on powietrze do jednej ze ścian obudowy, co powoduje sprężenie.

 

Sprężarki śrubowe działają nieco inaczej. Nie posiadają one tłoka. Jego miejsce zajmuje śruba. W tym przypadku dochodzi do ruchu obrotowego. Śruba na zmianę zbliża się i oddala od ściany. Pomiędzy śrubą a ścianą znajduje się sprężone powietrze. Mechanizm działania sprawia, że sprężarka śrubowa zwykle działa szybciej od tłokowej.

Niezbędny serwis sprężarek śrubowych

Dlaczego serwis sprężarek śrubowych jest tak bardzo potrzebny? Choćby dlatego, że urządzenia te wymagają właściwej konserwacji. Naoliwienie, wymiana uszczelek i innych drobnych podzespołów - to zwykłe czynności, które trzeba wykonywać regularnie w przypadku wszystkich sprężarek.

 

Poza tym wszystkie urządzenia ulegają czasem poważniejszym awariom. Nawet najlepsza sprężarka śrubowa może ulec uszkodzeniu. Tym samym warto współpracować z serwisem sprężarek śrubowych, który w takiej sytuacji szybko i skutecznie wykona niezbędną naprawę.

 

Jak znaleźć dobry serwis sprężarek śrubowych?

Zastanawiasz się, co wyróżnia dobry serwis sprężarek śrubowych? Z pewnością warto nawiązywać współpracę tylko z doświadczonymi mechanikami, którzy doskonale znają sprężarki. Ponadto powinna to być firma świadcząca kompleksowe usługi. Warto współpracować z jednym zakładem w ramach zarówno przeglądów i konserwacji, jak i napraw. Dobry serwis sprężarek śrubowych i tłokowych to taki, który jest do dyspozycji bez przerwy. Awaria może się pojawić w każdej chwili, a przestój w pracy sprężarki jest kosztowny. Dlatego też polecamy współpracować z firmami, które pomagają przez 24 godziny na dobę. Niewątpliwie bardzo ważny jest też czas realizacji. Im szybsza naprawa sprężarki, tym mniejsze straty finansowe. Jak długo trwa przeciętna naprawa? W dobrym zakładzie czas naprawy wynosi do kilku godzin od zgłoszenia problemu.

 

Czym zajmuje się serwis sprężarek śrubowych i tłokowych i jak znaleźć najlepszy?

Zobacz więcej podobnych postów