Coś na ząb, a raczej ktoś – czyli o usługach stomatologicznych w Krakowie
Zdrowie

Coś na ząb, a raczej ktoś – czyli o usługach stomatologicznych w Krakowie

Najczęściej na myśl dentysta kraków przychodzi nam do głowy zwykła wymiana plomby czy leczenie kanałowe. Współczesne usługi stomatologiczne odbiegają od tych, jakie miały miejsce przed laty. W Krakowie mieści się wiele świetnych placówek, które oferują usługi na bardzo szanowanym poziomie, a co ważniejsze posiadają doskonałych specjalistów z obszaru stomatologii.

Co oferuje nam dentysta w Krakowie?

Wyszukiwarka na hasło dentysta kraków wypełni adresami licznej ilości stron do klinik i placówek, zajmujących się profesjonalnymi usługami stomatologicznymi w Krakowie. W mieście znajduje się szereg lekarzy zajmujących się poprawą prezencji uzębienia człowieka, korektą ubytków po próchnicy, prostowaniem krzywych zębów czy eliminowaniem braków zębowych. Niektórzy z nich oferują także pomoc w zakresie profilaktyki próchnicy i chorób przyzębia. Wiele z nich proponuje także zabiegi redukcji kamienia, osadu nazębnego czy przeprowadzenia zabiegu fluoryzacji.

Na pierwszy plan stomatologii od kilku lat wychodzi obszar specjalizujący się w stomatologii estetycznej, która świadczy usługi takie jak kompozytowe wypełnienie, wypełnianie ceramicznymi koronami, licówkami, mostami lub protezami. Zazwyczaj działania z zakresu implantologii obejmują stałą gwarancję.

Coś na ząb, a raczej ktoś – czyli o usługach stomatologicznych w Krakowie

Jakie są wskazania do leczenia implantoprotetycznego?

Tego typu rozwiązanie jest dedykowane osobom, które posiadają ubytek zębowy na skutek próchnicy, chorób przyzębia czy różnych uszkodzeń. Warto pamiętać, że brak choćby jednego zęba może doprowadzić do nieodwracalnych zmian w całej jamie ustnej. Ponadto, w takiej sytuacji pozostałe uzębienie przejmuje funkcje zębów utraconych, co może doprowadzić do przeciążenia, a nawet do rozchwiania zdrowych zębów. Stąd tak ważne jest jak najszybsze podjęcie działań odbudowujących powstałe braki.

Współczesna implantologia umożliwia odbudowę pojedynczych zębów jak i większej ich ilości. Możliwa jest także całkowita odbudowa uzębienia, a nawet rekonstrukcja tkanki kostnej. Dzięki tym możliwościom pacjenci wychodzą z gabinetów krakowskich z doskonałymi rezultatami estetycznymi.

Konsultacja periodontologiczna

Tego typu usługa dedykowana jest osobom, które odczuwają wrażliwość zębów podczas spożywania zarówno ciepłych jak i chłodnych potraw/napojów, w momencie występowania odsłoniętych szyjek, krwawienia dziąseł podczas szczotkowania, obniżenia dziąseł czy rozchwiania zębów. Podczas konsultacji lekarz specjalista od chorób dziąseł dokładnie określi, co jest przyczyną dolegliwości oraz jakie leczenie jest zalecane w danej  sytuacji.

Kiedy udać się do ortodonty?

Ortodoncja stała się bardzo popularna na przestrzeni kilku lat. Jest ona szczególnie zalecana osobom z wadami zgryzu, u których występuje potrzeba poprawy ustawienia zębów. Działania ortodontyczne są także podejmowane w przypadku występowania przechylonych czy przesuniętych zębów przed przystąpieniem do leczenia protetycznego czy implantologicznego. Każde małe dziecko powinno  odbyć konsultację ortodontyczną, gdyż ona jest w stanie zapobiec wielu późniejszym chorobom. Warto ją odbyć między 5, a 6 rokiem życia dziecka.

 

 

Zobacz więcej podobnych postów