Różnica między kursem językowym zwykłym, a biznesowym
Kraków

Różnica między kursem językowym zwykłym, a biznesowym

Wielu nie do końca zdaje sobie sprawę, że angielski biznesowy różni się diametralnie od angielskiego zwykłego. Specjalizując się w określonej dziedzinie warto zdecydować się wybrać szkolenia językowe dla firm Kraków. Korzyści jakie popłyną z tego rodzaju kursu będą bardziej sprzyjające dla firmy i jej rozwoju.

Dlaczego inwestować w szkolenia językowe dla firm kraków?

W dzisiejszym świecie język angielski odgrywa znaczącą rolę w świecie biznesu, stąd nie ma się co dziwić, że wiele przedsiębiorstw decyduje się na szkolenia językowe dla firm kraków, gdyż nie tylko wpływają na rozwój pracownika, ale i przyszłość firmy. Umiejętność znajomości języka angielskiego w wielu firmach staje się wymaganym standardem, bez którego trudno wyobrazić sobie karierę zawodową. Szczególnie taka perspektywa dotyczy firm, które dokonują międzynarodowych operacji czy współprac.

Znajomość angielskiego biznesowego pozwala na swobodę we współpracy z wieloma kontrahentami i współpracownikami zagranicznymi, co stawia taką osobę znacznie wyżej w hierarchii, aniżeli przeciętny pracownik z podstawową znajomością języka angielskiego.

Różnica między kursem językowym zwykłym, a biznesowym

Angielski biznesowy versus General English

Rozpoczynając od podobieństw można określić, że te dwa kursy polegają na rozwijaniu takich kompetencji językowych jak pisanie, czytanie, słuchanie i mówienie. Zarówno jak na jednym i drugim kursie podąża się z zgodnie z przyjętym podręcznikiem i innymi materiałami dodatkowymi.

Tym co niewątpliwie różni angielski biznesowy od ogólnego to zakres nauczanego słownictwa. Na kursie angielskiego firmowego oprócz takiego tradycyjnego i podstawowego słownictwa naucza się szeroko pojętego słownictwa biznesowego, obejmującego podstawy księgowości i finanse. Tym co najczęściej się praktykuje to nabywanie umiejętność komunikacji w środowisku zawodowym i biznesowym, zarówno podczas rozmów telefonicznych, negocjacji, prowadzenia prezentacji, oferowania usług, rozmów handlowych, kontaktów z klientem i umiejętność uprzejmego traktowania klienta bardziej wymagającego, a nawet trudnego. Na kursie ćwiczy się także prowadzenia korespondencji służbowej oraz wszelkich tematów powiązanych z międzynarodową etykietą biznesową. Różnicą między kursem z angielskiego ogólnego, a biznesowego jest dobór odpowiedniego lektora, który w przypadku szkoleń dla firm oprócz znajomości językowych musi posiadać wiedzę z podstaw biznesu. Zwykle kursy z angielskiego biznesowego prowadzone są przez bardzo doświadczonych lektorów.

Jakie są zalety specjalistycznych kursów dla firm?

Największą zaletą jaką niesie za sobą organizowanie kursów specjalistycznych dla firm to oprócz rozwoju personalnego każdego pracownika mają wpływ na rozwój firmy poprzez zwiększenie ich efektywności, które przynoszą większe zyski dla całej firmy. Inwestując w rozwój pracownika tak naprawdę inwestuje się w rozwój firmy, który ukaże, że koszty wydane na szkolenie pracownika zwrócą się w czasie i to znacznie korzystniej dla strony pracodawcy.

Dofinansowanie szkoleń pracowników wpływa także na samopoczucie samej osoby zatrudnionej, gdyż poczuje się osobą docenioną, a ponadto zmotywowaną do nabywania nowych umiejętności.

 

Zobacz więcej podobnych postów