Nowoczesne metody wybielania zębów
Kraków

Nowoczesne metody wybielania zębów

Codzienna, prawidłowo wykonywana higiena jamy ustnej to jeden z koniecznych warunków do utrzymania zdrowych zębów. Ale abyśmy mogli cieszyć się pięknym uśmiechem musimy również pamiętać o wizytach u dentysty. Do gabinetu stomatologicznego należy udać się nie tylko wtedy, gdy odczuwamy ból zęba, ale także na okresowe wizyty kontrolne. W dzisiejszych czasach dużym zainteresowaniem cieszą się także usługi z zakresu stomatologii estetycznej, leczenia implantologicznego czy też wybielanie zębów.

Zabieg wybielania zębów - co warto wiedzieć?

Wybielanie zębów to doskonały sposób na uzyskanie śnieżnobiałego uśmiechu. Taki zabieg wykonany za pomocą nowoczesnych środków wybielających daje naprawdę zadowalające efekty. Dzięki niemu możemy rozjaśnić kolor zębów nawet o kilka odcieni. Co istotne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym jest zabiegiem bezpiecznym i bezbolesnym.

Od czego uzależniony jest efekt takiego zabiegu? Z całą pewnością od wyboru metody wybielania zębów. Na skuteczność wybielania zębów mają wpływ także takie czynniki jak np. stopień mineralizacji zębów, nawyki higieniczne pacjenta czy też lepkość i skład śliny.

Jakie wyróżniamy nowoczesne metody wybielania zębów?

Profesjonalne gabinety medyczne proponują swoim pacjentom wybielanie zębów przy wykorzystaniu nowoczesnych metod. Do takich z pewnością zalicza się wybielanie zębów specjalną lampą Beyond, wybielanie nakładkowe, zastosowanie nakładek jednorazowych czy też połączenie wybielania przy użyciu wspomnianej lamy z wybielaniem nakładkowym. Ponadto warto dodać, że w dzisiejszych czasach dostępna jest również opcja wybielania nawet przebarwionego zęba martwego.

Nowoczesne metody wybielania zębów

Pojawia się więc pytanie, którą metodę wybielania zębów warto wybrać? Jeżeli zależy nam na natychmiastowym efekcie wybielenia warto skorzystać z metody wybielania przy użyciu lampy Beyond. Należy zaznaczyć, że efekt takiego zabiegu może utrzymać się nawet do 3 lat. Wybielanie tą metodą umożliwia uzyskanie najwyższego stopnia rozjaśnienia. Po skorzystaniu z tej metody pacjenci mogą odczuwać nadwrażliwość zębów przez okres do 48 godzin.

Najtańszą metodą wybielania zębów są natomiast nakładki jednorazowe. Przy ich pomocy możemy wybielić zęby na okres do ok 2 lat. Metoda ta nie powoduje nadwrażliwości zębów (bądź w naprawdę niewielkim stopniu), jest prosta i bezpieczna w użyciu, jednak jest przy tym także dość czasochłonna. Zalecony okres noszenia nakładek to 10 dni. W tym czasie nakładkę należy nosić od 30 do 60 minut dziennie. Należy również zaznaczyć, że tego typu kuracji nie można już powtórzyć w przyszłości.

Jeżeli chodzi o wybielanie zębów nakładkowe to takie wybielanie trwa zwykle przez 7 do 10 dni, a nad jego przebiegiem kontrolę sprawuje stomatolog. Efekty wybielania nakładkowego są szybkie i trwale, lecz jeżeli chodzi o rozjaśnienie zębów w porównaniu do zabiegu przy użyciu lamy Beyound, wybielenie tą metodą jest nieco słabsze, a efekty utrzymują się przez krótszy czas (około 2 lat). Zaletą wybielania nakładkowego w odniesieniu do nakładek jednorazowych jest natomiast to, że przy takim wybielaniu nakładki możemy wykorzystać ponownie.

Partnerem materiału jest Indexmedica - wybielanie zębów Kraków.

Zobacz więcej podobnych postów